Home / Lajme / Rexhep Selimi “godet” Hashim Thaçin: Ka luajtur mend ose…

Rexhep Selimi “godet” Hashim Thaçin: Ka luajtur mend ose…

Rexhep Selimi “godet” Hashim Thaçin: Ka luajtur mend ose…Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë të enjtes ka deklaruar në një konferencë për media se nuk mund të ketë njohje nga Serbia pa demarkimin e kufijve.

“Korrigjimi i kufijve nënkupton njohje direkte nga Serbia për pavarësinë e Kosovës, e kjo nënkupton njohje të vendeve të BE-së që ende nuk e kanë bërë një gjë të tillë. Kërkesa e lidershipit të Luginës është e drejtë e saktë dhe me kohë, dhe njëkohësisht shpreh vullnetin e qytetarëve. Prandaj do të ishte me shumë rendësi qe ekipi negociator të funksionalizohet, në mënyrë që të lëvizet përpara”, ka deklaruar presidenti.

Lidhur me këtë deklaratë të presidentit të Kosovës, ka reaguar deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi duke thënë se ai po luan me qytetarët e Kosovës dhe nuk lë gurë pa lëvizur vetëm që ta realizoje atë çfarë kërkon Serbia në bisedime.

“Thaçi, ose ka luajt mendsh ose po luan me qytetaret e Kosovës, ose të dyja bashkë. Kjo përveç se është e pasakte është edhe tallje me inteligjencën tonë. Ai njeri nuk len gur pa lëvizur vetëm që ta realizoje atë çfarë kërkon Serbia në bisedime”, ka potencuar Selim për “Bota sot”.

About admin

x

Check Also

 Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti/ Blinken sapo e tha me zë të lartë: “Kosova është partnere e palëkundur dhe e rëndësishme e SHBA-së”

Nga: Gëzim Mekuli Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti Sekretari...