Home / Lajme / Publicisti nga Kosova bën deklaratën E FORTË: Ditët e fundit janë vrarë njerëz. Ish-luftëtari i UÇK-së u dogj në makinë, Haga e thirri si dëshmitar

Publicisti nga Kosova bën deklaratën E FORTË: Ditët e fundit janë vrarë njerëz. Ish-luftëtari i UÇK-së u dogj në makinë, Haga e thirri si dëshmitar

Publicisti nga Kosova Enver Robelli ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, lidhur me thirrjen në Hagë të Hashim Thaçit e Kadri Veselit, për krime kundër njerëzimit.

Robelli ka thënë në emisionin e Eni Vasilit se në ditët e fundit në Kosovë janë vrarë shumë njerëz dhe arsyet nuk dihen sipas tij. Ai u shpreh se në fund të dhjetorit në Prishtinë është vrarë një person, për të cilin më vonë familja ka thënë se kishte marrë ftesë për të dëshmuar në Hagë.

About admin

x

Check Also

Një lajm i gëzueshëm dhe historik për shqiptarët vjen nga SHTËPIA E BARDHË

Nga: Ramazan Bekteshi Një lajm i gëzueshëm dhe historik për shqiptarët vjen...