Home / Lajme / “Nuk po e tradhton Vjosa Osmani LDK-ën, por po ua prishë planet dhe pazaret”

“Nuk po e tradhton Vjosa Osmani LDK-ën, por po ua prishë planet dhe pazaret”

Publicisti Bajram Kabashi, i ka dal në krah kryetares së Kuvendit të Kosovës, njëherësh edhe nënkryetare e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmanit.Ai në një postim në Facebook, ka shkruar se nuk po e tradhton Osmani LDK-ën, por po ua prishë planet dhe pazaret e dyshimta.

Postimi i plotë:Një mendim për tu mbajtur në mend i këshilltarittë Hashim Thaçit për Vjosa Osmanin;Adil Behramaj, këshilltar i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka sulmuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, njëherësh nënkryetare e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani.Behramaj ka thënë, nëpërmjet një shkrimi në Facebook, se të gjitha partitë kanë politikanë si Vjosa Osmani, por asnjë nuk e “tradhton” pabesisht partinë si ajo.

Kjo që e thua ti Adil Behramaj, është 100 % e sakt. Se luan as Topi! Kështu mendojnë edhe udhëheqësit kryesor e Degës kryesore të PDK-së, LDK-së së madhe, asaj që e mbanë në jetë PDK-ën, duke i dhënë forcë, zemër dhe oksigjen !Ps!Nuk po e tradhëton Vjosa Osmani LDK-ën, por po ua prishë planet dhe pazaret tuaja të dyshimta që i kani me pjesën mercenare të asaj partie. Kaq. Asgjë tjetër.

About admin

x

Check Also

‘Nuk dua të vdes për Putinin’, arrestohen qindra persona në protestën kundër mobilizimit

Qindra njerëz janë arrestuar në të gjithë Rusinë për protesta kundër mobilizimit...