Home / Opinion / Nezir Kraki: Specialja e ndali zhbërjen e Kosovës

Nezir Kraki: Specialja e ndali zhbërjen e Kosovës

 26 ,06, 2020

Nezir Kraki

Profesori i Parisit, Nezir Kraki, ka thënë se Gjykata Speciale e ka ndaluar brutalisht zhbërjen e Kosovës, përcjell Bota sot.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se ai ka qenë dhe është kundër kësaj gjykate, sepse drejtësia speciale nuk ekziston si koncept.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Nese e thjeshtesojme krejt kete pune na del që Gjykata speciale e ndali brutalisht zhberjen e Kosoves.

Keta argatët qe tash vajtojnë na kanë lodh qe 5 vite me shkrime Pro gjykates. Athua mendonin se ajo do merrej me kundervajtjet e trafikut?!

About admin

x

Check Also

Elokuenca retorike e Ramës në OKB si mjet për fshehjen e krimeve serbe në Kosovë

Shkruan: Ramazan Bekteshi Ti, Edi Rama, në margjinat e sesionit të 77-të...