Home / Lajme / ISLAMI: MOLLIQAJ ËSHTË DUKE BASHKËPUNUAR NGUSHTË ME KADRI VESELIN

ISLAMI: MOLLIQAJ ËSHTË DUKE BASHKËPUNUAR NGUSHTË ME KADRI VESELIN

Ndërsa, publicisti Gazmend Islami, në një prononcim për gazetën “Bota sot” mendon se Molliqaj është duke bashkëpunuar ngushtë me Kadri Veselin.

Në këtë situatë, Islami mendon se Molliqaj do të duhej të jepte dorëheqje, pas demantimit nga Fadil Lepaja.

“Prej se janë ndarë nga Vetëvendosja, shihet qartazi se Dardan Molliqaj është duke bashkëpunuar ngushtë me Kadri Veselin, gjegjësisht me ish shefin e SHIK-ut. Nëse dikush duhet të akuzohet se ka qenë pjesë e SHIK-ut, atëherë duhet të jetë vetë Molliqaj. Faktet e tij qesharake karshi ish partikakëve të tij, për të ulur kredibilitetin e tyre nuk është gjë tjetër veçse një deputet i pa moralshëm, një deputet i pavlerë, i cili po ti kishte këto të dyja, do të jepte menjëherë dorëheqje nga politika pas deklaratës apo më mirë të themi demantimit të Fadil Lepajës”, ka thënë ai.

Islami e përshkruan Molliqajn si një njeri i maskuar, që punoi ta shkatërrojë Vetëvendosjen. Ai thekson se Molliqaj nuk ka të ardhme politike.

“Është e mjerë dhe e dhimbshme se si mund të përpunohet një njeri i cili për shumë vite nën maskën e tij prej një opozitari, ka ditur të depërtoj dhe është munduar ta arrijë qëllimin për ta shkatërruar një subjekt politik i cili është ndërtuar me mund dhe djersë. Jam shumë i bindur se Molliqaj nuk ka të ardhme politike, për shkak se qytetarët shumë shpejt do ta kuptojnë që ai është një strombullardhe është një opozitar që punon nën hijen e një strukture kriminale, si SHIK-u dhe shefi i saj”, thekson ai.

About admin

x

Check Also

 Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti/ Blinken sapo e tha me zë të lartë: “Kosova është partnere e palëkundur dhe e rëndësishme e SHBA-së”

Nga: Gëzim Mekuli Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti Sekretari...