Home / Lajme / Hashim Thaci dhePolitika e Rugova ish politik servile!

Hashim Thaci dhePolitika e Rugova ish politik servile!

Fotografia e Petrit Toska
Petrit Toska

Fakte Historike!

Edita Tahiri agjente sekrete UDB dhe ministre e punve te jashtme te Kosoves nga viti 1991 deri 2000…gjate takimit me Havier Solanen me 11 janar 1999 ne Bruksel ka deklaruar per media…

” Ju i nderuar president i NATOS duhet urgjent te ndihmoni LDK… sepse UCK po fiton ne terren dhe me UCK nuk mund te bisedohet”

Keto fakte i ka publikuar edhe diplomati gjerman Geert Henrich Ahrens ne librin e tij… Diplomacia ne tehun e thikes.

About admin

x

Check Also

 Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti/ Blinken sapo e tha me zë të lartë: “Kosova është partnere e palëkundur dhe e rëndësishme e SHBA-së”

Nga: Gëzim Mekuli Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti Sekretari...