Home / Lajme / Frika nga drejtësia/ Zbardhen tre mega-aferat e PD: Nga Gërdeci te “Rruga e Kombit” dhe ‘Albpetrol’, ja pse SPAK është tmerri i opozitarëve

Frika nga drejtësia/ Zbardhen tre mega-aferat e PD: Nga Gërdeci te “Rruga e Kombit” dhe ‘Albpetrol’, ja pse SPAK është tmerri i opozitarëve

Deputeti socialist, Pjerin Ndreu, ka akuzuar Partinë Demokratike, teksa ka folur për tre mega afera, që sipas tij, mban mbi kurriz kjo parti.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Ndreu shkruan se krerët e PD janë fajtorë për Gërdecin, ku vdiqën 26 qytetarë.

Jane faktore për skandalin në Rrugën e Kombit, me 230 milionë dollarë si dhe për skandalin 87 milionë dollarë te shitja e Albpetrol, që u zhdukën pa lënë gjurmë.

Për këto tre mega afera, shkruan socialisti, SPAK është tmerri që nuk i lë të qetë opozitarë.

Postimi i plotë i Ndreut:

Tre mega aferat qe mban ne kurriz PD dhe qe tregojne se sa moral kane kur flasim per korrupsion dhe cila eshte arsya e rethorikes te vrerosur :

– Gerdeci ku vdiqen 26 vete dhe u shkaterrua nje zone e tere per shkak te makuterise se njerezve te qeverise se asaj kohe !

-230 milion dollar ne rrugen e kombit ku vete Lul Basha eshte autori i vjedhjes duke shmange penalizimin me kalim afatesh proceduriale!

-87 milion dollar garanci tek shitja e Albpetrol qe u zhduke pa lene gjurme !

Kaq mjafton qe te gjykosh se pse SPAK eshte tmerri qe nuk i le te qete opozitaret tane !

About admin

x

Check Also

 Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti/ Blinken sapo e tha me zë të lartë: “Kosova është partnere e palëkundur dhe e rëndësishme e SHBA-së”

Nga: Gëzim Mekuli Mbështetje e fuqishme nga Amerika për Qeverinë Kurti Sekretari...