Home / Të ndryshme (page 9)

Të ndryshme

“Deklarata e Vuçiç: Kemi 600 vjet që gënjejmë veten, ne nuk jemi si politikanët shqiptarë”

/ nga  arkivi/ August 9, 2018 Nga Spartak Ngjela E gjithë media shqiptare e fshehu dje pjesën thelbësore të fjalimit të Presidentit të Serbisë. Pse? l. Ptesidenti serb, Aleksandër Vuçiç, dje ishte krejt i shfryrë. Ai nuk e kishte më ...

Read More »

Reagon Haxhiu: Lufta e UÇK-së ka qenë e drejtë dhe çlirimtare

25/04/2020   Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka komentuar deklaratën e shumëpërfolur të këshilltarit të Kurtit, Shkëlzen Gashit për UÇK-në. Përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se lufta e UÇK-së ka qenë e drejtë dhe çlirimtare. “Kauza ...

Read More »

10 VJET PA DHE ME ALI ALIUN, KELMENDIN

Hydajet Hyseni   Dhjetë vjet pa Atdhetarin, Ali Aliu, Kelmendi; pa liberatorin e përjetshëm, kryengritësin kundër tradhëtisë dhe rirobërimit, heroin e mbijetuar të Goli Otokut, njërin nga ekonomistët dhe drejtuesit e parë afarist shqiptarë, një nga ideatorët dhe themletarët e ...

Read More »

‘Godet’ Kelmendi: Enver Hoxhaj kishte deklaruar se nëse UÇK fiton luftën, do të kërkonte azil politik në Serbi!

22 maj 2019 Klasës aktuale politike të Kosovës, e cila po qeverisë me vendin tash e dy dekada, ju kujtua më në fund që të nxjerr një rezolutë dhe të ndëshkon krimet serbe në Kosovë dhe po ashtu që të ...

Read More »

JASHARI: PDK PO SHFRYTËZON SITUATEN EMERGJENTE PËR POENA POLITIK, KJO ËSHTË E ULËT

April 11, 2020 Bekim Jashari Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka komentuar ndihmën që i është bërë qytetarëve të komunës që ai e drejton nga Partia Demokratike e Kosovës. Jashari ka ...

Read More »

Trajkoviq: Thaçit i përshtatet destabilizimi për të ruajtur edhe atë pak relevancë politike që i ka mbetur

/ Huazuar nga Koha/ Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq, ka deklaruar se situata aktuale politike në Kosovë është e përshtatshme për liderët rajonalë të korruptuar, në veçanti për presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe atë ...

Read More »

Ekskluzive: 230 emrat e kriminelëve serbë që kryen masakrat në Kosovë 

Në këtë listë gjeni emrat e ushtarakëve apo personave të armatosura për të cilët ka shënime që kanë marrë pjesë në kryerjen e krimeve të rënda si masakrimi, pushkatimi, therje të popullsisë civile dhe dhunimin e femrave. Lista është ndërtuar ...

Read More »

Trondit ish dipomati amerikan: E këshillova Thaçin që shkëmbimi i territoreve është një hile që s’të çon askund, ai e injoroi këtë

06/04/2020   Pardew thotë se e këshillova Thaçin që shkëmbimi i territoreve është një hile që s’të çon askund, por ai e injoroi këtë. Ish-diplomati amerikan, James Pardew në shkrimin me titull: “Ndërkohë që Covid ka përfshirë botën, Uashingtoni merret ...

Read More »