Home / Të ndryshme (page 3)

Të ndryshme

Ja letra e Adem Grabovcit për Ramush Haradinaj: I përmend pasuritë dhe villat në Monte Karlo dhe Dubai

Korrik 20, 2019 Ish deputeti i Kosovës, Driton Tali ka publikuar një letër të Adem Grabovict i cili ia kishte shkruar kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, tash kryeministër Ramush Haradinaj. Në këtë letër të publikuar Grabovci ia përmend ...

Read More »

‘Mos shikoni kisha e xhamia, feja e shqyptarit asht shqyptaria!’

Shtator 25, 2019 Pashko Vasa. O moj Shqypni, e mjera Shqypni, Kush te ka qitë me krye n’hi? Ti ke pas kenë një zojë e randë, Burrat e dheut të thirrshin nanë. Ke pasë shumë t’mira e begati, Me varza ...

Read More »

MBI TE GJITHA ATDHEU!

Sheradin Berisha     Ne 21 vjetorin e renies! – “Mbi te gjitha Atdheu” – keshu ka thene ne gjyq Fehmi Lladrovci! – U burgos ne fillim te nentorit 1985 dhe u denua me 10 vjet burg! – Me 20 ...

Read More »

Regjisori serb: Ne vepruam në Kosovë si nazistët, 1500 kufoma shqiptarësh u dogjën në furrat e Trepçes

Nga Çedomir PetroviçA thua në kohët e krimeve që i kemi bërë në Kosovë, kishim larguar dallimin dhe kemi bërë ata të cilët gjatë Luftës së Dytë Botërore vrisnin 50 veta nga njerëzit tanë për një gjerman të plagosur dhe 100 ...

Read More »

APARTEIDI NË MAQEDONI !

  Xhemil ZEQIRI ( Nga arkivi) NJOFTIM ! Prej datës 19 -21 shtatorit në Maqedoni do të qëndrojë një grup studiuesish, të udhëhequr nga drejtori i instituti për politikë të jashtme, Klaus Klasen Pedersen. -Në këtë grup do jenë politikanë ...

Read More »

Kulti ilir i kuajve

September 6, 2019    Nga Moikom Zeqo    Kulti ilir i kuajve është kaq i rëndësishëm dhe kaq me peshë tek të parët tanë saqë një dijetar i formatit të madh, austriaku Karl Treimer thotë se emri i kalit në ...

Read More »

FUQITË IMPERIALISTE GJITHMONË U TREGUAN DHE PO TREGOHEN TË PAMËSHIRA PËR SHQIPËRINË DHE KOMBIN SHQIPTAR!

Shkruan: Fadil SHYTI 10-10 2019 Në këtë pikë tragjike shekullore, që po vijëzon me vija të trasha gjaku shqiptar, gjer në ditët tona; fajtore e madhe është edhe Turqia pushtuese. -Në Shën Stefan dhe në Berlin; për të shpëtuar nga ...

Read More »

ATDHEU PIKË E PESË, NUK ËSHTË FJALA IME E FUNDIT!

(Foto e Zaim Beqirit) DUKE LEXUAR VEPRËN E ATDHETARIT ZAIM BEQIRIT, “KUJTIME”, Tetovë, 2009).  – Konstaton me të drejtë dhe zotohet për veprimtari të mëtejshme; përkundër faktit se i rënduar nga mosha dhe vitet mizerje të robërisë; heroi i ...

Read More »

FAN S. NOLI PËR ENVER HOXHËN​ ME KËTË UDHËHEQËS FATI I ATDHEUT ËSHË I SIGURUAR​

Shkruan: Fadil SHYTI​ (Të nderuar lexues ditë më parë në web-faqet shqiptare, “Diplomacia.dk” dhe në “trojet tona” këto ditë e botova shkrimin me titull: ​ SERBËT PUSHTUES NA I DOGJËN NJERËZIT DHE LIBRAT!​ Në shkrimin në fjalë shpreha dëshirën: sikur ...

Read More »

Prof. dr. Hakif Bajrami: Njeriu që e ndryshoi epokën shqiptare dhe paleo-luftën e transferoi në neo-luftë I

26/08/2019 Mësa mjegullat mund ta shkatërrojnë bjeshkën, për aq  sado të sulmohet, herë djathtas e herë majtas, herë hapur e herë tinëzisht, sa nga sabotatorët dhe tradhtarët përbrenda, sa nga armiqtë jashtë radhëve të kombit, për aq mund ta shmangin, ...

Read More »