Home / Të ndryshme (page 12)

Të ndryshme

Peticion qytetar për largimin e z. Mentor Shala nga Radio Televizionit Publik i Kosovës (RTK)

Peticion qytetar për largimin e z. Mentor Shala nga Radio Televizionit Publik i Kosovës (RTK) Përmes këtij peticioni qytetar kërkohet largimi i menjëhershëm i z. Mentor Shala, drejtor i portalit rtklive.com, nga Radio Televizioni i Kosovës. Përkundër faktit që RTK-ja ...

Read More »

Pasuria e fshehur e katër liderëve: Kadri Veseli 100 milionë, Thaçi 80, Limaj 82, dhe Ramushi 68 milionë dollarë!

1 SHKURT 2020 FOTO GALERI Thaçi, Haradinaj, Veseli, Limaj   Një gazetar nga Kosova e ka komentuar një informacion që mban shenjën si dokument topsekret, i cili bart informacionet për pasuritë e fshehura në Bankën e Qipros të katër liderëve ...

Read More »

AKADEMIK PROF. DR HAKIFBAJRAMI PH.D : GRUSHTSHTETI IDYTËNDAJKOSOVËS( PAS 23 MARSIT 1989) MË 25 MARS 2020

-Maers  28, 2020 Rivaliteti në mes botës demokratike dhe botës totalitare nuk është i panjohur. Kosova në mes këtyre NDRYDHJEVE mund të bërët copë e grimë, dhe askush nuk i jep pesë pare. Rivaliteti në mes SHBA-s dhe BE (disa ...

Read More »

RRETHANA POLITIKE, EKONOMIKE DHE SHOQËRORE NË ITALINË E KOHËS SË DANTES   

DANTE ALIGIERI – “KOMEDIA HYJNORE”      Nga: Xhelal Zejneli   Në kohën kur jetoi Danteja, Italia kishte hyrë në rrugën e zhvillimit të marrëdhënieve kapitaliste. Ajo u bë nyjë tregtare e rëndësishme midis Evropës Perëndimore dhe vendeve të Lindjes. Zhvillimi i industrisë çoi në formimin e qyteteve-republika, të cilat në ...

Read More »

ÇOHU!: 52 subjekte që kanë financuar PDK’në kanë marrë 325 tenderë në vlerë 162,517,080 euro

Raporti i Zyrës Kombëtare të Auditimit për vitet 2016 dhe 2017 ka gjetur disa shkelje sa i përket pasqyrave financiare në Partinë Demokratike të Kosovës (PDK), ndërsa projekti “Financimi i Partive Politike”, realizuar nga organizata Çohu ka prezantuar këto shkelje, ...

Read More »

Ish-përkthyesi i KFOR-it zbulon skenarin se si mund të formohet Qeveria dhe pyet: Ku guxon Isa Mustafa me ia prish Ramush Haradinajt?

 3 PRILL 2020 Ramush Haradinaj dhe Isa Mustafa   Ish-përkthyesi në KFOR dhe pjesëtari i shoqërisë civile, Sam Potera, përmes një postimi në Facebook, thekson se, nëse presidenti Hashim Thaçi e shkel Kushtetutën dhe ia jep mandatarin partive humbëse, atëherë ...

Read More »

E ardhmja e Lirisë së vrarë!

25 Mars 2020 Afrim Caka “Ti Mustaf dhe llumi i PAN-it na vratë lirinë dhe të ardhmen e fëmijëve tanë”. Jeta është e shkurtër, turpi jeton shumë më gjatë edhe pas vdekjes! Ç’është kjo gjëmë, e një pjese të llumit ...

Read More »

Luani i plagosur!

Shkruan: Avdi Ibrahimi Katër gjuetarët shtinë njëherësh me armë gjuetie dhe plagosën luanin, ashtu i plagosur arriti të tërhiqet në thellësi të pyellit të dendur për t’i shëruar plagët e marrura, dhelparaku bishtëdredhur ju afrua duke e përqeshur dhe poshtëruar ...

Read More »

Dallimi mes Luftës III dhe Luftës II Botërore!

    Nga Dilaver Goxhaj   1. Në Luftën e II-të Botërore nëse rrije në shtëpi quheshe dezertor, në Luftën III quhesh hero! 2. Në Luftën e II-të Botërore gjeneralët ishin në front, në Luftën e III-të janë në spital! 3. ...

Read More »

JA KUSH ËSHTË ISA MUSTAFA, AI QË RËZOI QEVERINË E KRYASUAR NGA ALBIN KURTI, ME TË CILËN ISHTE NË KOALICION.

  Nga REXHEP QOSJA ( Ribotim) Në vitin 2014 kur Isa Mustafa u bë Kryeministër i Kosovës U tmerrova të premten më 12 dhjetor, kur ish kryeministrin e Kosovës në detyrë, Hashim Thaçin, e pashë duke ia dorëzuar kryeministrinë, në ...

Read More »