Home / Të ndryshme

Të ndryshme

Luani i plagosur!

Shkruan: Avdi Ibrahimi Katër gjuetarët shtinë njëherësh me armë gjuetie dhe plagosën luanin, ashtu i plagosur arriti të tërhiqet në thellësi të pyellit të dendur për t’i shëruar plagët e marrura, dhelparaku bishtëdredhur ju afrua duke e përqeshur dhe poshtëruar ...

Read More »

Dallimi mes Luftës III dhe Luftës II Botërore!

    Nga Dilaver Goxhaj   1. Në Luftën e II-të Botërore nëse rrije në shtëpi quheshe dezertor, në Luftën III quhesh hero! 2. Në Luftën e II-të Botërore gjeneralët ishin në front, në Luftën e III-të janë në spital! 3. ...

Read More »

JA KUSH ËSHTË ISA MUSTAFA, AI QË RËZOI QEVERINË E KRYASUAR NGA ALBIN KURTI, ME TË CILËN ISHTE NË KOALICION.

  Nga REXHEP QOSJA ( Ribotim) Në vitin 2014 kur Isa Mustafa u bë Kryeministër i Kosovës U tmerrova të premten më 12 dhjetor, kur ish kryeministrin e Kosovës në detyrë, Hashim Thaçin, e pashë duke ia dorëzuar kryeministrinë, në ...

Read More »

SHERADIN BERISHA: RAMUSH HARADINAJ – SHPËRDORUESI I FONDEVE PUBLIKE MILIONËSHE!

Sheradin Berisha Pashtriku, 31 Mars 2020 Në maj 2014 – “UET Press” në Tiranë ka botuar librin me titull “Haga e Ramush Haradinajt” (në anglisht “The Kosovo Indictment”) të autorit Micheal O’Reilly. Z.O’Reilly ishte avokat i Ramush Haradinajt gjatë procesit gjyqsor ...

Read More »

Agim Bahtiri: “Në asnjë kontekst nuk kam bërë thirrje për vëllavrasje. Është e turpshme të thuhet ashtu.”

 30-3- 2020 Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka thënë se në asnjë rast nuk ka bërë thirrje për vëllavrasje. “Në asnjë kontekst nuk kam bërë thirrje për vëllavrasje. Është e turpshme të thuhet ashtu. Nuk kam ...

Read More »

Thone po mblidhet Kuvendi i Turpit!

Azem Musliu Thone po mblidhet Kuvendi i Turpit me i nxan rrugen Vjoses e Kurtit! Na e nxive jeten Kuvend me Marre, krejt Kosoves do me i hape varre! Me 3 Shkurt na u pat ngjalle shpresa, por s’pendohen tradhetaret ...

Read More »

AUTORITARËT (BAJRAKTARËT) PARTIAKË,  ​ AKUZOJNË TË TJERËT SE JANË TË TILLË,  ​ PËR TË FSHEHUR BAJRAKTARIZMIN E TYRE! ​

​ Shkruan: Fadil SHYTI ( ​RIBOTIM)  Disa drejtues partie apo pushteti, në mungesë të idealeve solide, përkushtimit dhe aftësive, nuk e arrijnë dot autoritetin e duhur e të nevojshëm, ndaj e zëvendësojnë atë me autoritarizëm fallc, ose bajraktarizëm. Dhe përpara ...

Read More »

TELEGRAM NGUSHËLLIMI FAMILJES SË QERIM KELMENDIT

 Dilaver Goxhaj. Ne, ish-vullnetarët nga Republika e Shqipërisë në radhët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, u ndjemë shumë pezmatues kur dëgjuam lajmin kob për vrasjen e luftëtarit të orëve të para i UÇK-së, Qerim Kelmendi. Po të kemi parasysh propagandën ...

Read More »

PSE AKUZOHET ALBINI PËR MOSPAJTIMIN NDAJ “FLAMURIT LARA-LARA” KUR E MBROJTI DHE PO E MBRONË FLAMURIN KUQEZI?!​

Mevi BABAJ …Më dat. 3 Shkurt, 2020 në Kuvendin e Republikës së Kosovës, u arrit me sukses formimi i qeverisë, “Kurti”.​ Në kohën kur Albini në postin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës e paraqiti në pika të shkurtëra programin ...

Read More »

Kali i Kaligulës

Beqir Elshani 07-02-2020  Malmo Sipas historisë romake tregohet që Gajus Kaligula ka qenë i sëmurë mendor, domethënë i verbuar pas dashurisë ndaj kalit të tij. Kali quhej Inicitatus, të cilin Kaligula e kishte zgjedhur senator në Romë. Prandaj kur Inicitatusi ...

Read More »