Home / Shëndetësi (page 6)

Shëndetësi

Kolli dhe bronkiti do të zhduken!

07.01.2017 Përzieni bananet me mjaltë dhe ujë: Kolli dhe bronkiti do të zhduken! Trajtimi i kollit kronik dhe bronkitit ka qenë sfidë e madhe për mjekësinë. Por, së fundmi është bërë e ditur një recetë e re natyrale, e cila ...

Read More »

Shëndetësi, Konsumoni hudhër me qumësht

Doni seks të çmendur çdo natë? Konsumoni hudhër me qumësht 22 Dhjetor 2016 Përzierja e hudhrës dhe qumështit mund të tingëllojë e çuditshme, por pasi ju do të mësoni të gjitha përfitimet shëndetësore kjo pije do të kthehet në pijen ...

Read More »

Qepa, si ta përdorni kundër pagjumësisë

Qepa, si ta përdorni kundër pagjumësisë, kundër sëmundjeve dhe për shikim më të mirë  September 27, 2016 Për shendeti.com.al, doktori i Shkencave Mjekësore Sami Galanxhi Qepa konsiderohet nga mjekësia popullore e shumë shteteve të botës si një lëndë profilaktike, kurative, ...

Read More »

Mrekullia shegë dhe lëkura e saj, si ta ruajmë Blerina Bombaj, dietologe klinike Shegët, pasi i qëroni mund t’i ruani në qeska të vogla në ngrirje deri në 3 muaj. Kështu mund t’i përdorni edhe në kosin e mëngjesit, në ...

Read More »

PËRDORIMI I ARRAVE TË NJOMA PËR ILAÇ

Musa XH Musai   PËRDORIMI I ARRAVE TË NJOMA PËR ILAÇ Arra e vendeve tona kanë shtrirje të madhe gjeografike në gjithë hapësirën e Gadishullit Ilirik. Arra si dru ka pamje impozante, është bimë drurore, e cila gjen përdorim shumë ...

Read More »

Unë kam vaksinën kundër kancerit

Shuajp Kraja: Unë kam vaksinën kundër kancerit Nga Anxhela Ferra Shuajp Kraja është shkencëtari i parë shqiptar, shpikja e të cilit ka marrë patentën europiane. Dhe është pikërisht, krijimi i vaksinës kundër kancerit, me të cilën emri i profesorit nga ...

Read More »