Home / Shëndetësi (page 3)

Shëndetësi

E thjeshtë dhe e shëndetshme, si të bini nga pesha me vetëm këto dy përbërës

May 11, 2020 Ka raste që pavarësisht ushqyerjes së shëndetshme apo aktivitetit fizik, njeriu e ka në dukje të pamundur të humbasë kilogramët e tepërt. Në raste të tilla vijnë në ndihmë kurat tërësisht bimore që nuk e dëmtojnë organizmin. ...

Read More »

“Do ndodhë magjia”! Përziejeni limon, piper dhe kripë dhe do më falenderoni që e ndava me ju këtë sekret

Ndonjehere ne shpenzojme shifra marram endese per t’u kuruar, duke harruar se disa receta mund t’i bejme vete ne. Të gjithë kemi dëgjuar për vlerat e mëdha shëndetësore të limonit, por në kombinim me piperin dhe kripen e kualitetit të ...

Read More »

Beqir Elshani: Anekdota

Beqir Elshani 1. MAJA E ÇAKORRIT Një djalosh sypetrit iu afrua bariut të vjetër në stane dhe e pyeti: – Në maje të Çakorrit gjenden Ramushi, Hashimi, Kadriu, Fatmiri, Isa dhe Albini, të gjithë mbajnë plisa të bardhë; prandaj parashtrohet ...

Read More »

Ju kanë mashtruar zoti Hoti!

 01 May 2020 Letër kryeministrit të mandatuar të Kosovës, zotit Abdullah Hoti! I nderuar zoti Hoti, Sinqerisht ju them se gjatë gjithë karrierës tuaj politike ju kam parë ndryshe nga sa i shihja disa të tjerë. Kam menduar dhe besuar ...

Read More »

Mjaltë Me Sodë Buke – Kura Plot Përfitime Për Stomakun dhe Mëlçinë

27 Janar 2020 Kura e mjaltit me sodë funksionon kundër disa sëmundjeve si: stomaku, gripi dhe sëmundjet e veshkave. Foto: Flickr Soda e bukës është përdorur që në lashtësi kundër një sërë sëmundjesh dhe problemesh dermatologjike. Ajo është shumë e ...

Read More »

Vaj kastori dhe sodë buke; “Ilaçi”i thjeshtë për heqjen e lythave

06- 02, 2020 Ka shumë anomali të lëkurës që zhvillohen në trupin tonë gjatë gjithë jetës. Ndër to janë dhe lythat e lëkurës. Njerëzit që e zhvillojnë këtë problem ndihen më pak tërheqës dhe këto si nishane të vogla mund ...

Read More »

4 lugë gjelle në ditë dhe kanceri zhduket! Shkencëtari i njohur rus zbulon ilaçin më të fuqishëm natyral

Sipas fjalëve të profesor Marmelski nga një ligjëratë, receta e tij është në të vërtetë ushqim që ndihmon tërë trupin dhe nëse është fjala për kancerin, do të ndihmojë të tërhiqet. Ilaçi i jashtëzakonshëm që mund të bëhet në shtëpi ...

Read More »

Hudhër Me Limon Për Të Pastruar Enët e Gjakut në 40 Ditë

12 Shtator 2019 Limoni dhe hudhra parandalojnë trombozën dhe ulin tensionin e gjakut. Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin. Kura e mëposhtme me limon dhe hudhër ...

Read More »

Çfarë i ndodh trupit të njeriut nëse pini vaj ulliri me stomak bosh, do të habiteni me rezultatet

Korrik 2, 2019 Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare. Ai përmban fenole, sterile dhe acide yndyrore si acidi linolenik dhe palmitik, acidi oleik dhe yndyrna esenciale për një ...

Read More »