Home / Shëndetësi (page 2)

Shëndetësi

Pija më e fuqishme popullore për veshka: Për dy javë shkrin gurët, i nxjerr jashtë dhe pastron trupin nga helmet!

June 7, 2020 Ilaçi më efikas, por njëherësh edhe më i lirë për të gjithë ata të cilët kanë probleme me veshkat është meli Ky drithë i lirë mund të gjendet në cilindo dyqan të ushqimit të shëndetshëm, mirëpo meqenëse ...

Read More »

Zbuloni vlerat e patëllxhanit për aneminë, zemrën dhe truri

June 7, 2020 Patëllxhani është një nga perimet më të dashura për shqipëtarët. E bëjmë turshi, e gatuajmë në tavë apo e bëjmë turli. Madje sipas të dhënave patëllxhani nuk është një perime. Patëllxhani është një frut botanik që gatuhet ...

Read More »

Mjeku gjerman shokon: Korona është mashtrim mafioz

07/06/2020 Një grup mjekësh specialistë gjerman kanë formuar shoqatën e tyre, që siç thonë për t’ia treguar botës të vërtetën me koronavirusin, përcjell portali Faktor.mk. Dr.Hajko Shoning (Heiko Schöning)  një nga themeluesit në një konferencë me mediat theksoi se korona është vetëm ...

Read More »

Katër kura dhe trajtimet natyrale kundër dhjamit të tepërt të mëlçisë

June 7, 2020 Facebook Dhjamosja e mëlçisë është një problem shëndetësor që ka të bëjë me akumulimin e sasive të mëdha të triglicerideve të yndyrës në qelizat e këtij organi. Mëlçia është e rëndësishme sepse mbron organizmin nga substancat e ...

Read More »

E keni në oborr, por nuk e dini se është më efektive sesa kimioterapia

29/05/2020 15:54 Kjo bimë konsiderohet si rrënjë, por ka veti të shumta shëruese, e krejt çfarë duhet të bëni është ta merrni nga hapësirat ku gjendet. Kjo rrënjë nxit sekretimin e vrerit, pastron mëlçinë, ndihmon te alergjitë dhe pakëson kolesterolin ...

Read More »

Stipe Mesiç – Ja historia ime e miqësisë me Shqiptarët

May 24, 2020 Nëse nuk do të ishte kroat, atdheu i tij i natyrshëm do të ishte Shqipëria. Nuk duhet shumë për të kuptuar dobësinë e Presidentit të dytë të Kroacisë, Stipe Mesiç, për Shqipërinë. Mjafton të shohësh zyrën e ...

Read More »

Vlerat e Habitshme të Lëkurës së Patates për Diabetin, Zemrën dhe Rënien në Peshë

26-05- 2020 Pataja është ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese. Foto: Flickr Pataja është ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese. Kjo perime fantastike, e cila përgatitet në qindra receta gatimi, krahas shijes së saj ka dhe ...

Read More »

MË 14 MAJ 1942, KUR PËRFAQËSUESIT E PODGORICËS KËRKUAN BASHKIM ME SHQIPËRINË

  HISTORI August 8, 2019 – Comments Off on Më 14 maj 1942, kur përfaqësuesit e Podgoricës kërkuan bashkim me Shqipërinë Më 14 maj 1942, përfaqësuesit dhe të dërguarit e posaçëm të popullsisë myslimane dhe katolike të qytetit të Podgoricës dhe Luharit iu drejtuen ...

Read More »

Dy lugë vaj ulliri në ditë bëjnë mrekulli me trupin tuaj! Është antioksidant, rregullon tensionin dhe tretjen

May 13, 2020 Olive oil pouring on to a spoon Vaji i ullirit ka potencialin për të siguruar përfitime shëndetësore, madje edhe në sasi të vogla. Ai përmban antioksidantë në formën e vitaminës E dhe substancave të dobishme me bazë ...

Read More »

Çfarë ndodh në organizëm nëse pini uthull molle çdo ditë

May 11, 2020 Shija dhe aroma e uthullës së mollës mund të përbëjnë një faktor pengues për  përfitimin e vlerave të këtij produkti. Por pavarësisht aromës dhe shijes, uthulla e mollës përshkruhet si burimi i rinisë së përjetshme. Studime të ...

Read More »