Home / Shëndetësi

Shëndetësi

ÇPO NDODH ME POPULLIN SHQIPTAR???!!!

Dy Veprimtaret e ceshtjes kombëtare  Elmaz Ademi dhe Rafi Halili. Shkruan: Elmaz Ademi Poroj 26. 02. 2021 Dy muaj e ca, Rafi Halili, vuan nga disa sëmundje që për fatin e tij të mirë, asnjëra nga këto nuk i shkakton ...

Read More »

SHQIPTARIA LE TË ECË PËRPARA!

Shkruan: Azem Musliu Shumë duruam-30 vjet, qysh se u bë Gabeli(i Tito’s) mbret! Ai Gabeli a kanë qafir…! Na i pat lidhë mentë me zinxhirë!… Kur Gabeli mentë na i muar, shkau na lidhi këmbë e duar! Po çuditej e ...

Read More »

“ME RRENË NUK SHKOHET N’XHENET”, O MARIN !

Zeqir DURAKU Marin Mema, ti RREN aq paturpësisht, …aq naivisht dhe aq ligësisht dhe poshtërsisht… më 18 nëntor 2018 në Youtube, në videoklipin që e bën në “OXYGEN”… – …e, ku e kur thua, ndër të tjera, se: “Vetëm një ...

Read More »

Eksperienca ime Covid-19 

   Shkruan;  Xhabir Alili   Një ditë ju jeni pjesë e ekipit që ndihmon pacientët Covid, ditën tjetër ju jeni pacienti Covid. Një ditë ju jeni pjesë e ekipit që ndihmon në shpëtimin e jetëve, të nesërmen është jeta juaj ...

Read More »

Si Të Bëni Vetë Vajin E Hithrës, Ilaçin Më Të Mirë Natyral Për 1001 Pro.Bleme!

Si të bëni vetë vajin e hithrës, ilaçin më të mirë natyral për 1001 probleme! Vaji i hithrës është padyshim zgjidhja më e mirë natyrale për shumë probleme shëndetësore. Ja si ta përgatisni në kushtet e shtëpisë, duke ndjekur hapat ...

Read More »

COVID-19 dhe EPIDEMIA  PERGJIGJE PYETJEVE ME TE SHPESHTA!

  Shkruan, Dr. Laver Stroka 18 Shtator 2020 Pyetja e pare:-A takohesh me njerzit prej shpalljes se epidemise se koronavirusit e ne vazhdim? Pergjigja e pare:-PO. Pyetja e dyte:- A i shtrengon duart me personat qe takon ? Pergjigja e dyte:- ...

Read More »

Përse duhet të hani ushqimin djegës?

01,07, 2020 Cilat janë dobitë e ushqimit djegës? Ushqimi djegës ulë shtypjen e gjakut. Përbërësit e ushqimit djegës djegin kalori dhe shkaktojnë humbje të peshës. Ushqimi djegës lufton kolesterolin e keq dhe mban zemrën të shëndetshme. Ushqimi djegës ndihmon në ...

Read More »

Mjeku italian Montanari– Nëse sëmureni me COVID, mos shkoni në spital. Ja kurat kundër virusit

28 Qershor, 2020 Mjeku italian Stefano Montanari, i cili ka spikatur në Itali gjatë periudhës së pandemisë teksa ju bënte thirrje pacientëve dhe jo vetëm, sesi të mbroheshin nga virusi vdekjeprurës, sot ka një tjetër këshillë për cilindo, sidomos për ...

Read More »

Kura që do t’ju shpëtojë, 12 thelpinj hudhra për largimin e peshës së tepërt

 25,06, 2020 Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdominale. Një problem ky, nga i cili miliona njerëz në botë, përfshirë pa dyshim dhe Shqipërinë ...

Read More »

Panxhar me hudhër dhe vaj ulliri për tensionin dhe aneminë

20,06, 2020 Panxhari është një nga perimet më të shëndetshme të nëntokës. Ngjyra e kuqe e tij pasuron gatimet e kuzhinës shqiptare ndërkohë që vlerat shëndetësore e bëjnë panxharin një aleat të vërtetë të njeriut. Kjo perime fantastike ka efekte ...

Read More »