Home / Opinion (page 8)

Opinion

Kryetarit të Misionit të Republikës Çeke në Kosovë, Shkëlqesisë së Tij, Pavel Bilek,

    Shumë i nderuar Shkëlqesia Juaj, Më 10 shtator 2019, Presidenti i Republikës Çeke Millosh Zeman ishte për një vizitë në Beograd. Me këtë rast, ai dha një deklaratë shqetësuese për Kosovën se Çekia do ta rishikojë opsionin e ...

Read More »

Analizë/ Arben Gashi (LDK): “Pse Kosova nuk blen armatim? Pse? Sepse preken balancat e sigurisë botërore”.

Shtator 13, 2019 Elvis Hoxha Mbrëmë, në debatin në Rubikon, Arben Gashi na përndriti me dy fraza të një madhështie të paparë. Po i ripërsërisim më poshtë. Fraza të tilla nuk duhet të harrohen sepse tregojnë lartësitë e cekëta ku ...

Read More »

Enver Hoxha nuk i njohu kufijtë e Konferencës së Londres (1913).

Nga Muharrem Xhafa  Shtator 2, 2019 Enver Hoxha nuk i njohu kufijtë e Konferencës së Londres (1913). Nê medjat e Shqipërisë, të Kosovës, edhe të botës, po flitet e shkruhet për shkembim a ndryshim a korrigjim kufijsh midis Serbisë e ...

Read More »

JA DISA NGA ARSYJET E MIJA PSE VOTOJ LVV

  Nga Frashër Oseku 1. Shumë njerëz e kanë të vështirë të kenë rrogë apo ushqim mjaftueshme për familjen e tyre në sofër, ndërsa të tjerët kanë më shumë sesa duhen. Pasurija tyre kalon edhe përmasën Evropiane. Prandaj, është e ...

Read More »

Nëse kërkojm ndryshim votoni LVV?!!!

Frasher Oseku Nëse kërkojm ndryshim votoni LVV. Sa më e madhe LVV është aq më e sigurt ndryshimi. Nëse nuk votoni dhe vetëm ankoheni. Urime. AZIL përendim s’keni. Duheni ju me ndryshu. Askush s’ju merr per dore me ndryshu. Nëse ...

Read More »

Gusht 26, 2019 Pse jam me Albinin? Eno Shkëmbi Sepse duhet guxim me qenë Albin, në një mjedis politik me faqezinj. Sepse ka bërë burg për idetë, ndërsa të tjerët janë kthyer në burgje idesh. Sepse Albini ka shitur banesën ...

Read More »

Bardhyl Mahmuti: Hoxhallarët shqiptarë në UDB

Prill 12, 2019 Është e kuptueshme se këta teologë të “marksizëm-leninizmit jugosllav”  kurrë “nuk kanë ndjerë emocione më vonë, kur dikush i identifikonte me Skënderbeun”. Prandaj, është edhe më e kuptueshme se pjella e një edukimi të tillë ka si ...

Read More »

Pushoni horra e kopukë e … mos bëni ”gëëëk”!

    Postuar: 25/08/2019 – 08:03 Nuk ka e si mos të ngjallë indinjatë dhe revoltë të brendshme te njerëzit e ndershëm, jo vetëm atdhetarët e vërtetë e bij të denjë të Nënës Shqipëri, nga të katër anët e trojeve ...

Read More »

SERBËT PUSHTUES NA I DOGJËN NJERËZIT DHE LIBRAT!​​

  Shkruan: Fadil SHYTI ​ Në  vitin 1979  me rastin e vizitës sime të parë né RPSSH, né njé librari  té Tiranés e pata blerë një “dispencë”,-ashtu, i quanim ne studentët ato fletushka; ishin  libërtha të  vegjël nga sasia, por, ...

Read More »

FADIL SHYTI: SI ARRITI VV-ja, NË KRYE ME ALBIN KURTIN NGA NJË LËVIZJE MINORE TË FUQIZOHET NË NJË LËVIZJE GJITHËPOPULLORE!

 (Shkrim i ribotuar,  Huazuar nga Gazeta Intervista Tiranë) Nga; FADIL SHYTI -Drejtësinë, guximin dhe diturinë i kishim armë,-dhe kurdoherë i kemi,-nga njëri aksion në tjetrin për mbrojtjen e Republikës së Kosovës dhe RIBASHKIMIN me SHQIPËRINË,-të derdhim djersën dhe gjakun,-të gatshëm ...

Read More »