LAJME
Home / Opinion (page 72)

Opinion

Esat Pasha modern!

Hashim Thaçi ishte ai argat i Serbisë, që e dëshmoi gjatë marrëveshjes në mbledhjen e Rambujes, duke i lënë hapsirë e kohë prej tri javëve Serbisë që të pozicionoj me më shumë se 250.000 trupa në Kosovë. Besim Ferizi Europa ...

Read More »

Agolli e vlerësonte Albin Kurtin!

 E premte, 03 Shkurt 2017   Në një intervistë për gazetën Shekulli, ndër tjerash, shkrimtari e poeti i shquar shqiptar, Dritëro Agolli, i cili vdiq sot në moshën 85-vjeçare, ishte pyetur edhe për politikanin e brezit të ri që ai ...

Read More »

“Katundarët politik”

Gëzim Mekuli 30-01-2017 Debat i ulët, e jologjik, është duke u zhvilluar në mediat shqipe. Për ecajaket politike të shqiptarëve në Maqedoni po mbizotron mendimi, dhe po ndërtohet përshtypja politike, se shqiptarët dhe partitë politike shqiptare në Maqedoni po synojnë ...

Read More »

Një shtatore për Rugovën në Tiranë

Më 21 janar 2016, Partia Demokratike i kërkoi Parlamentit tonë të miratonte ngritjen e një shtatoreje të Ibrahim Rugovës, në qendër të Titranës. Nuk është hera e parë që PD-ja e shtron këtë kërkesë, pasi ajo, disa kohë më herët ...

Read More »

TRENI RUS DHE POLITIKA LUFTËNXITËSE E SERBISË

XHELAL ZEJNELI·16.01.2017 Pas kërkesës për arrestimin e Ramush Haradinajt, Serbia ndërmori një akt tjetër provokues ndaj Kosovës – e nisi në Mitrovicë trenin rus, me mbishkrime çetnikësh. Midis tyre, edhe me mbishkrimin “Kosova është Serbi“. Lidhur me rastin e sipërthënë, ...

Read More »