Home / Opinion (page 57)

Opinion

“FESTIVALI I 11-të I KËNGËS NË RTSH” DHE REAGIMI HISTORIK I ENVER HOXHËS KUNDËR ATIJ FESTIVALI, PËRHERË E MË SHUMË PO E NXJERR NË PAH ARSYESHMËRINË, GJENIALITETIN, SHQIPTARINË DHE SHQIPTARIZMIN SIPËROR TË ENVER HOXHË-SHQIPOS !

ZEQIR Duraku Që prej pas vitit 1990, jo vetëm plurifytyrëdredhabythët dhe plurifytyrëdredhbythkat, llomotitësit dhe llomotiteset, halldupët shqipfolës dhe halldupkat shqipfolëse në Shqipëri veçanërisht, por jo vetëm në Shqipëri, zunë ta përgojonin dhe jo vetëm ta përgojonin, sidomos Enver Hoxhën për ...

Read More »

DY FJALE PER SOT

Shkruan:Alush Kamberi B A R B A R E T Edhe nje lajm trondites na goditi mbreme!Nuk eshte hera e pare!U mesuam me lajme te ketilla!U mesuam,sepse,dy dite bejmne zhurme dhe, diten e trete heshtim sikur s,ka ndodhur asgje!Te cuditeshem ...

Read More »