Home / Opinion (page 56)

Opinion

AKTUALITET POPULLI S´ËSHTË FAJTOR!

Nga Fadil Shyti May 1, 2018 Mallme Si pasojë e sistemit në feudal-kapitalizmin e sotëm në Shqipëri, kur ekonomia shqiptare për 28 vite, mori rrokullisjen e madhe duke u copëtuar, si një shkëmb që bie nga malet; pasi u shkatërruan ...

Read More »

Oazë e kujtë është Kosova ?

Shkruan Sylejman Krasniqi Vija e Teodosit rishfaqet, nga do t’ia mbajnë shqiptarë? Ka tri vjet që politika në Kosovë po mirret me rehatimin e fqinjëve të saj dhe nuk po i shikon problemet e veta të brendëshme. Që nga gjysma ...

Read More »

Epidemia e ëndërrave

(Vegime të kota të ndërgjegjeve të sëmura) Nga Dilaver Goxhaj Ishte dita e fundit e muajit mars të këtij viti, por dhe dita e parë e ngrohtë pas atij dimri të gjatë. Ndjeja një gëzim të madh tek rrija fillikat, ...

Read More »

Vallja e marrëzisë!

Shkruan: Avdi Ibrahimi Prizerenë 25=03=2018 Në vetmin e tij të natës së errët, ju duk sikur në kokën e tij të droguar nga hashashi trokiti një zë femre teksa e mallkonte, më more në qafë more Djall i zi. Kjo ...

Read More »