Home / Opinion (page 53)

Opinion

ÇËSHTJA SHQIPTARE NË MAQEDONI – RETROSPEKTIVA E NJË DËSHTIMI XHELAL ZEJNELI 11.01.2017 Platforma politike e hartuar nga BDI-ja, nga Rilindja me Besë (Lëvizja Besa) dhe nga Aleanca për Shqiptarët (LR-PDSH-ja) dëshmon se çështja shqiptare në Maqedoni, që nga viti 1991 ...

Read More »

ÇËSHTJA SHQIPTARE NË MAQEDONI – RETROSPEKTIVA E NJË DËSHTIMI XHELAL ZEJNELI 11.01.2017 Platforma politike e hartuar nga BDI-ja, nga Rilindja me Besë (Lëvizja Besa) dhe nga Aleanca për Shqiptarët (LR-PDSH-ja) dëshmon se çështja shqiptare në Maqedoni, që nga viti 1991 ...

Read More »

PËRGJIGJE NË LIDHJE ME PYETJEN PUBLIKE

Nga Prof. dr. Vebi Xhemaili Përgjigje: Abdullah Mehmeti ,,ÇFARË SHKRUAN SOT NJË OPINIONIST SHQIPTAR??? ,,Qytetarët e Republikës së Maqedonisë, populli maqedonas, populli shqiptar, si dhe qytetarët që jetojnë në kufijtë e saj, të cilët janë pjesë e popullit turk, popullit ...

Read More »

Shkruan: Fadil Shyti   LIRI PËR KOMANDANT LIRIDONIN E KOSOVË-SHQIPËRISË, RAMUSH HARADINAJ! (Të shqetësuar nga arrestimi i Komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, -i zgjodha këto komunikime me dy nga miqtë e mi atdhetarë, në faqet e FB-së)   Nga Flori ...

Read More »

NDALIMI I HARADINAJT – AKT ME PASOJA POLITIKE

Xhelal Zejneli Ndalimi i Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze, i kryer në bazë të urdhërarrestit të Interpolit, është një akt i paarsyeshëm. Arrestimi i ish-kryeministrit të Kosovës ka dimension politik dhe pasoja politike. Lideri i AAK-së, z. Haradinaj, i njohur ...

Read More »

Muharrem Nitaj sjellë fakte trishtuese: Më 1999, Thaçi ka kërkuar që në BBC të mos i transmetojmë deklaratat e Haradinajt Kryetari, Hashim Thaçi, nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka folur edhe për situatën e krijuar pas arrestimit të Ramush ...

Read More »

7 Lekaj: Ramushi i pengonte dikujt Për lirimin e ish-kryeministrit dhe njëherësh liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, janë angazhuar të gjithë shqiptarët të cilët besojnë në idealet e UÇK-së, prandaj lirimi i tij do të ...

Read More »

Ta lash turpin me turp  Hënë, 09 Janar 2017  Në vend që t’i pastrojë listat nga veteranë mashtrues, qeveria e Isa Mustafës zgjedhi të bëjë kategorizimin e tyre. Pasojat e ligjit të ri do t’i bartin veteranët e vërtetë të ...

Read More »

Kadaj-Bujupi: Astriti vdiq në duart e ministres Hoxha

Kadaj-Bujupi: Astriti vdiq në duart e ministres Hoxha 28 Dhjetor 2016 Deputetja e Vetëvendosjes, Donika Kadaj-Bujupi, thotë se ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, është përgjegjësja kryesore në rastin e vdekjes së aktivistit të kësaj lëvizjeje në qendrën e paraburgimit në ...

Read More »