Home / Opinion (page 46)

Opinion

Medai Shaholl i SUKSESET E DUI -t! rrëfejnë bulevardi Këto ditë vjeshte, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të Maqedonisë, partitë politike shqiptare si zakonisht mbledhin aktivistët dhe militantët e tyre për të promovuar dhe propaganduar programet e tyre ...

Read More »

Enveri ‘vodhi’ vetëm dy metra tokë!

nveri ‘vodhi’ vetëm dy metra tokë! Muharrem Xhafa* Në reagimin e fundit në gazetën “Dita” jam shprehur se nuk do të replikoja më. Po, kur shoh që nuk ndalen sulmet kundër Enver Hoxhës, edhe unë nuk kam përse i qëndroj ...

Read More »

Çfarë problemi keni me Albinin?!

Reagimeve të shumta ndaj deklaratave të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti se në Ballkan gjasat janë më shumë të ketë luftë se sa të mos ketë luftë në 5 vitet e ardhshme, iu është përgjigjur bashkëpartiaku I tij Rexhep ...

Read More »

Letra Dardane

PARADOKSALJA KOSOVË   Gilbert Gardes, është historian francezë i historisë së Artit dhe autor i mbi 250 botimeve që nga viti 1967 kur doktoroj në drejtimin e historisë së Artit dhe më pas në Letërsi. Ai u bë i njohur ...

Read More »