Home / Opinion (page 41)

Opinion

NDALIMI I HARADINAJT – AKT ME PASOJA POLITIKE

Xhelal Zejneli Ndalimi i Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze, i kryer në bazë të urdhërarrestit të Interpolit, është një akt i paarsyeshëm. Arrestimi i ish-kryeministrit të Kosovës ka dimension politik dhe pasoja politike. Lideri i AAK-së, z. Haradinaj, i njohur ...

Read More »

Muharrem Nitaj sjellë fakte trishtuese: Më 1999, Thaçi ka kërkuar që në BBC të mos i transmetojmë deklaratat e Haradinajt Kryetari, Hashim Thaçi, nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka folur edhe për situatën e krijuar pas arrestimit të Ramush ...

Read More »

7 Lekaj: Ramushi i pengonte dikujt Për lirimin e ish-kryeministrit dhe njëherësh liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, janë angazhuar të gjithë shqiptarët të cilët besojnë në idealet e UÇK-së, prandaj lirimi i tij do të ...

Read More »

Ta lash turpin me turp  Hënë, 09 Janar 2017  Në vend që t’i pastrojë listat nga veteranë mashtrues, qeveria e Isa Mustafës zgjedhi të bëjë kategorizimin e tyre. Pasojat e ligjit të ri do t’i bartin veteranët e vërtetë të ...

Read More »

Kadaj-Bujupi: Astriti vdiq në duart e ministres Hoxha

Kadaj-Bujupi: Astriti vdiq në duart e ministres Hoxha 28 Dhjetor 2016 Deputetja e Vetëvendosjes, Donika Kadaj-Bujupi, thotë se ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, është përgjegjësja kryesore në rastin e vdekjes së aktivistit të kësaj lëvizjeje në qendrën e paraburgimit në ...

Read More »

“Lopa” dhe gazetaria shqipe!

  Gëzim Mekuli “Lopa” dhe gazetaria shqipe! Janë çuar i madh e i vogël, zëdhënës të pushtetit, gazetarë e gazetare e spiunë ambasadash, e po “qajnë e po klithin” për ofendimin publik verbal ndaj minstres së (pa)drejtësisë zonjës Hoxha. Ofendimet ...

Read More »

Platforma për federalizimin e Maqedonisë

ÇËSHTJA SHQIPTARE NË MAQEDONI – STATUSI POLITIK Xhelal Zejneli Çështja shqiptare në Maqedoni duhet të shtrohet në rrugën politike demokratike dhe paqësore. Ajo mund të zgjidhet me realizimin e kërkesave të poshtëshënuara: Të krijohen në Maqedoni dy entitete: entiteti shqiptar ...

Read More »