Home / Opinion (page 40)

Opinion

Ka njëmijë mënyra të tradhëtosh popullin

Dilaver Goxhaj Ishte e befasishme për pubikun mbarë shqiptar arrestimi i tre deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje: Albin Kurti, Albulenë Haxhiu dhe Donikë Kadaj-Bujupi, të cilët u arrestuan sot, datë 24/11/2017, derisa po hynin për të marrë pjesë në seancën e ...

Read More »

-Ndodhi ajo çfarë është pritur! Shkruan Sejdi Veseli Shpallja e dënimit ndaj të rinjve shqiptarë, Adeas, Frashërit, Egëzonit dhe Atdheut, edhe një dëshmi se “gjyqësori” jugo-kosovar, po i rikthehet praktikës së vjetër, asaj të para Luftës së Famëmadhes UÇK! Për ...

Read More »

Paradokse të qeverisë së Kosovës

  Shkruan, Dilaver GONXHAJ Gjatë këtyre javëve të fundit jemi njohur me dy vendime të Qeverisë së Kosovës. I pari ka të bëjë me shpërblimin me nga 10.000 Euro familjet e të dënuarve të ngjarjes së Kumanovës, nga gjykata tendencioze ...

Read More »

PALLATI I PRITJES

  Shkruan Xhelal  ZEJNELI Pasi e studioi në hollësi skicën e shefit të protokollit pranë Sektorit për organizimin e pritjes së qytetarëve, Gjin Shpata u ndal në çast, mbështeti duart në kokë dhe foli me vete: Qenkësh punë e ngatërruar. I ...

Read More »

KTHIMI I MËRGIMTARIT NË ATDHE

     Shkruan, AVDI IBRAHIMI     Prizren, 11 nëntor 2017: Gjetani u arratis nga qyteza e Bardhanjetit qysh në vitet ’80-ta, se pushtuesi jugosllav nuk i la derë tjetër, por nëna dhe motra Gjelinë kishin insistuar që të largohej ...

Read More »

SKENA POLITIKE SHQIPTARE – MARRËVESHJET JOPARIMORE

   Xhelal ZEJNELI   Tetovë 25.10.2017 Zgjedhjet vendore u imponojnë partive të ndërmarrin veprime politike pragmatike dhe të lidhin marrëveshje apo aleanca joparimore. Joparimore është marrëveshja apo aleanca e LSDM-s me BDI-në, për arsye se LSDM-ja, derisa ishte në opozitë, vazhdimisht ...

Read More »

KUSHË PO NA E VRET LIRINË?!

Shkruan: Avdi Ibrahimi Nuk e di nëse dikund e kam lexuar, apo dëgjuar nga dikush? Një Princ Shqiptar kish një qift papagaj, me ngjyra të forta dhe mjaft të bukura, me gishtërinjë të ndarë dy përpara e dy mbrapa, që ...

Read More »