Home / Opinion (page 4)

Opinion

GABIME TË RËNDA ZOR PËR T’ I PËRMIRËSUAR ME VENDOSMËRINË TONË DUHET T’I TEJKALOJMË ME ÇDO ÇMIM?!​

Shkruan: Fadil Shyti Shqiptarët dhe shqiptaret që i votuan dhe po i votojnë këta politikanë të LPAN-it, të papërgjegjshëm para popullit dhe atdheut, disa prej tyre përpara, gjatë dhe pas LÇ-re, u dëshmuan se ishin dhe janë MË HIÇËR SE ...

Read More »

Hashim Thaçi duhet të jep dorëheqje sa nuk është bër tepër vonë.

Xhemil Zeqiri Presidenti Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli nuk kanë bërë asgjë progresiste të pëlqyeshme nga Perëndimi. Po kështu edhe Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi. Të gjithë këta, vetëm kur u emëruan në Shtab të UÇK-së, ku u afirmuan më ...

Read More »

Agamemnoni i vonuar mitologjik

Beqir Elshani 30, Qershor 2020 Babai ka të drejtë të ankohet dhe të kërkojë ndërhyrjen e organeve policore për hetimin e shkaqeve të vdekjes së të birit. Pastaj mund të kërkojë që ekipi mjekësor të zbulojë shkaqet e vetëvrasjes së ...

Read More »

Turneu hipokrit i Ramës në Prishtinë

30,06, 2020 Nga Andi Bushati Edi Rama ka përmbyllur me turneun e Prishtinës paradën e dyshimeve që po ngre prej një jave për efikasitetin, ndershmërinë dhe paanësinë e drejtësisë ndërkombëtare. Duke artikuluar sot pikpyetje për efikasitetin e saj në rastet ...

Read More »

Trego Hashim Se Si I Keni Eliminuar Kundërshtarët Politik, Të LDK-Së, UÇK-Së E LPK-Së!

 29 Qershor, 2020   Naim Miftari FOL HASHIM Hashim! Me Gjermaninë dhe me rrymën nuk luhet ko… siç ke thënë se keni luajtur një kohë me amerikan, keq që nuk të kanë treguar “miqtë ndërkombëtarë” se qendra e botës nuk është ...

Read More »

Vëllau të vëllau, nuk shkonë më jelek antiplumb

NGA HAFIZ SHALA, NEW YORK MË 30 QERSHOR 2020 Është për qdo keqëardhje së ku jemi katandisur, për qka, fajin duhët ata kërkojmë të, vetëvetja.Pra, të klasa politike e dala nga lufta cila, nuk ishte në nivel të funkcionit dhë detyrave ...

Read More »

M’u dhimbs sonte presidenti Thaci.

Hashim Thaci përkullet para cetnikve serb te vrarë në luften prej UCK-së! Shqiptar Oseku M’u dhimbs sonte presidenti Thaci. Ishte arketip i njeriut te tradhtuar. Shihej qarte dyzimi i tij, midis deshires per te qendruar i denje dhe deshires per ...

Read More »

SABRI KIÇMARI: THAÇI SOT DO DUHEJ TË JEPTE DORËHEQJE

SABRI KIÇMARI 29.06.2020 Flet ish përfaqësuesi diplomatik i UÇK-së. Ai thonë se nderi e donte që presidenti Thaçi sot të jepte dorëheqje. Kjo do ti bënte mirë shtetit. Ish përfaqësuesi diplomatik i UÇK-së, Sabri Kiçmari, në emisionin Pressing në T7, ...

Read More »

Edi Rama në Prishtinë: Si “pajtimtar” apo si ngatërrestar?!

29,06, 2020 Nga Enver Bytyçi Sot dhe nesër Edi Rama është në Prishtinë. Pasi marsin e këtij viti injoroi një letër të homologut të tij, Albin Kurti, për një takim midis tyre për përballimin e pandemisë, një akt-akuzë ndaj Hashim ...

Read More »

70 % e ndihmave financiare të Fondit “Vendlindja thërret”, u janë dorëzuar Xhavit Halitit, Azem Sylës, Hashim Thaçit

Ibrahim Kelmendi  28,06. 2020 KOHA PËR REFLEKTIM E POZICIONIM TË DINJITESHËM Ish-pjesëtarë të UÇK-së dhe qytetarë përkrahës të saj, ju lutëm të pozicionoheni PËR UÇK-në e Adem e Hamzë Jasharit, Zahir Pajazitit, Adrian Krasniqit, Luan, Shkëlzen e Enver Haradinajt, Ilir ...

Read More »