Home / Opinion (page 29)

Opinion

Mexhuani:Qasje Historike

Nga Ragip Mexhuani:Qasje Historike Enver Hoxha kritikohet vetëm pse ka qenë burri më i madh i kombit  ] Enver Hoxha kritikohet vetëm se nuk guxo të lavdërohet nga perëndimi. E. Hoxha e kishte kritikuar perëndimin për copëtimin e Shqipërisë sdm. ...

Read More »

Detyrë e Misionarëve, përgaditja e aktakuzës; Ndërsa e  Misionit, burgosja dhe dënimi.

  Afrim Morina Perveç gjykimeve që janë kryer nga UNMIK-u dhe EULEX-si, tash kemi valën e dytë të ftesave për Gjykatën Speciale, e cila, vetëm de juro është e Kosovës, ndërsa, de fakto, është Gjykatë e të huajve, sepse nuk ...

Read More »

Shqiptarët duhet t’i kthehen vetvetes

Afrim Morina             Javën që shkoi, skenën politike shqiptare e tronditen dy ndodhi, njëra për fajin pse jemi shqiptar dhe tjetra nga gabimet që përsëriten tash e tridhjetë vite nga poliotika shqiptare. E para nuk morri sinjale të mira nga ...

Read More »

 Nga Shpresa Bajraktari Ruci Enver Hoxha rron me mesimet e vepren e tij dhe do te rroje sa kombi i lashte shqiptare! Askush ne historine e kombit shqiptare , nuk mund te matet e te krahasohet me Viganin Enver Hoxhen, ...

Read More »

GJASHTEMBEDHJETE—NENTEQINDETETE—!!

Bashkim Bega Me grushtin lart e fort te shternguar Nje tufe lule per te te dhuruar Gjalle je- s ke vdekur as humur e tretur Per mua dhe miliona ne bote te tjere Perjete nje dite per ty do te ...

Read More »

ZGJEDHJET BRENDA KAMPIT INTEGRIST!

Medai Shaholli Ka disa ditë që gjithandej nëpër ”dërzhavën” e dashur të Ali Ahmetit janë ngritur në këmbë të gjithë integristë e tij, i madh e i vogël, burra dhe gra, të rinj e të reja, duke iu përgjigjur thirrjes ...

Read More »

Lugina e Preshevës ka qenë gjithmonë Kosovë!

Lugina e Preshevës  aspiron edhe sot, Bashkimin me  Republikën e  Kosovës, pjesë e së cilës ishim  deri më  1945, e që përdhuni për të ndryshuar përbërjen  etnike Shqipëtare, u bënë  ndarje  të tilla. Të gjithë  Shqipëtarët  e Luginës së Preshevës, ...

Read More »

 STRATEGJIA E ALBIN KURTIT PER BISEDIMET KOSOVE-SERBI

Dilaver Goxhaj Sa herë që politikanit Albin Kurti i është kërkuar të deklarohet për kriteret dhe rregullat që duhet të zbatohen në bisedimet Kosovë-Serbi, si rruga e vetme për heqjen e barierave midis këtyre dy shteteve, ai i ka qëndruar ...

Read More »

Albini e kaloj shembullor testin e parë të kurtheve të kurdisura

10 – 10, 20190 Dr.Hasan Blakaj Sfondi me flamurin tonë kombëtar që i rrinte aq bukur përbri Albinit ton të rij dhe përgjigjet e tij me sens intelektuali e bënin atë madhështor përpara Fevzi ziut në Opinion të Tv Klan. ...

Read More »

Philips: SHBA’ja t’i mbështesë bisedimet VV-LDK që Albin Kurti të jetë Kryeministri i ardhshëm

10/10/2019   Një analist amerikan thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të përshtatin qëndrimin e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të Kosovës, në përputhje me vullnetin e popullit të Kosovës. Por prof. David Phillips i Universitetit të Kolumbias tha për ...

Read More »