Home / Opinion (page 20)

Opinion

SUNDIMI GLOBAL NGA SISTEMI I PIRAMIDËS!

Sheradin Berisha Për 200 vjet rresht sundohemi nga Piramida! Njohuri bazike! Nga Sheradin Berisha “Politikanët janë kamarierët e bankierëve”, poeti amerikan, Erza Pound, 1885 – 1972. Partitë me përcaktime të ndryshme ideologjike, në planin e brendshëm janë grupime politike që ...

Read More »

“Në burg me Albinin”, rrëfehet shoku i tij i qelisë në Serbi, tregon se si u lirua Kurti nga aty

Basri Rexha Në një rrëfim të tij për kohën në burgun e Pozharecit në Serbi, shoku i qelisë së Albin Kurtit, Basri Rexha, tregon për vuajtjet dhe lirimin nga atje të Kurtit, si dhe të tij. Ai ka folur edhe ...

Read More »

Mehmet Musa: Enver Hoxha diell epoke! (16.X.1908— nuk vdes kurrë!!! II

16/10/2020 Fejton   Mehmet Musa: Enver Hoxha diell epoke! (16.X.1908— nuk vdes kurrë!!! I 16/10/2020 Renia e pushtetit popullor të Enver Hoxhës!  Me 11 prill 1985  ditë e ejte, ndërroi jetë lideri shpirtëror dhe ikona e shtatë milion shqiptarëve, Enver Hoxha. Këte ...

Read More »

U gjet me 11 therje thike në trup dhe u cilësua vetëvrasje, çfarë lidhje kishte Dino Hasanaj me tokat e blera për 1 euro ari

17 , TETOR, 2020 Dino Hasanaj   Ish shefi i privatizimit në Kosovë, Dino Hasanaj u gjet në zyrën e tij me 11 plagë thike në trup, ndërsa autopsia e cilësoi si vetëvrasje, shkruan “Bota sot”. Ditëve të fundit janë ...

Read More »

Gjeneza e themelimit të UÇK-së janë tri grupet e para guerile!

 Shkruan, Hasan S Zeneli 1. Grupi i Sali Çekajt 2. Grupi i Zahir Pajazitit dhe, 3. Grupi i Adem Jasharit E vërteta e asaj kohe nuk mund të ndryshohet, pavarësisht mbledhjeve politike që në atë kohë kanë marrë vendime për ...

Read More »

MERRENIE ME MEND SE SI DO TË DUKEJ KOSOVA PA HASHIM THAÇIN POLITIKA

Aktiv

A mund ta merrni me mend se çka do të bënin, gjatë këtyre viteve, pushtetarët dhe institucionet e Kosovës, po t’mos u kishte dalë në ballë, “llokum kësmet”, Hashim Thaçi? – Kosova do të ruante ekonominë që kishte e do ...

Read More »

Albini është Për Joe Biden-in, pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme!

 Shkruan, Kimete Berisha Për Donald Trunp-in, Kosova është ‘fabrikë’ e Serbisë dhe pak e Kosovës. Kurse zyra ku ndahen milionat, është në Beograd Me Donald Trump, Kosova do t’i ‘kthehet’ Serbisë. Në rrethana normale, kur të dy kundërshtarët politikë kanë ...

Read More »

FILOSERBI I PËRBETUAR AKADEMIK MILAZIM KRASNIQI, DEKLARON SE MANASTIRI I DEÇANIT ËSHTË SERB! KLERIKU SAVA JANJIQ,ME FOTOGRAFI VËRTETON TË KUNDËRTËN E KRASNIQIT…!

Msc Muhamet Shabani Sipas bullës së artë të mbretit Stefan Deçanit (1330),banorët e pronave të manastirit të Deçanit ishin shqiptarët dhe vllehët.Në këtë dokument nuk figuron askund ekzistimi i serbëve në këto treva. Këto të dhëna i pasurojnë dhe i ...

Read More »

Ahmet Qeriqi: Monologu i sharlatanit shqiptar

16/10/2020 – Jemi popull hyjnor dhe shqip kemi folur qe 30.000 vjet. Ne u  kemi dhënë emrat fushave qyteteve e krahinave të tërë Evropës, jemi nga farë e parë pellazge, mbase edhe kemi pirë qumësht pelash, ashtu si hunëzakët tanë të mirë që ...

Read More »

Abdulla Mehmeti PSE MERCENARËT TË MBETEN EDHE MË TEJ NË PUSHTET?! Deputetëve dhe drejtuesve të partive politike që i kanë miratuar marrëveshjet për çështje të kufirit me shtetet fqinje në dëm të Kosovës, që u falën territore Maqedonisë, Malit të ...

Read More »