Home / Opinion (page 2)

Opinion

është me 

Halil Kuliqi Ukshin Hoti është profesor,shkrimtar, filozof,intelektual,atdhetar dhe veprimtar i shquar i çështjes kombëtare ne Kosovë gjatë viteve 80-ta dhe 90-ta. Është një ndër intelektualet më të arsimuar në Kosovë! Ai kishte qenë edhe ligjerues në disa universitete në SHBA ...

Read More »

Besimi eshte…!

Murtez Ademaj 7 Korrik 2012  ·  Besimi eshte : Oaze e udhetarit dhe ylle polar i detarit , udherrefyesi i te humburit dhe arma e luftetarit , miku i te huajit dhe shoku i te tyremburit , freri i te fortit ...

Read More »

TRADHËTIA E SHEKULLIT!

Shaqir Shaqiri Pas grushtshtetit që iu gatua qeverisë Kurti nga Isa Mustafa dhe maskarenjtë e tij (të mbështetur edhe nga sahanlëpirësit e pushtetarëve, Gjyqtarët e mjerë të Gjykatës Kushtetuese), nuk është ndonjë befasi kërkesa e të njejtit Isa për shkarkimin ...

Read More »

Spartak Ngjela: Nga dëshmia e Bolton, Prokuroria e Kosovës duhet të ngrit akuzën kundër Hashim Thaçit për tradhti kombëtare

 6 KORRIK 2020 Spartak Ngjela   Avokati i njohur shqiptar, Spartak Ngjela, ka komentuar deklaratën e ish këshilltarit për Sigurimin Kombëtar të presidentit Trump në Uashington, John Bolton, i cili ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pasur ...

Read More »

Dalin emrat që janë përfshirë në skenarin e copëtimit të Kosovës

06/07/2020 09:49 Ish-këshilltari për Sigurinë i Presidentit të SHBA, Donald Trump, John Bolton ka tronditur Tiranën dhe Prishtinën me deklaratat e bëra gjatë ditëve të fundit për marrëveshjen mes Serbisë dhe Kosovës. Në intervistë për median amerikane dhe dje në ...

Read More »

Mbi të drejtën e luftës së përjetshme të lirisë

Shkruan: Avdi Ibrahimi Angelezi, Isak Njutni padyshim është shkencëtari më i madh dhe më me ndikim i të gjitha kohëve. Studjuesi në disa lëmenj shkencor dhe me renome botërore Majkël Hart në veprën e tij: “100 Njerëz më me ndikim ...

Read More »

Avdullah Hoti po sillet si “Skënderbeu”!

Kimete Berisha Avdullah Hoti po sillet si ‘Skënderbeu’, thuajse ‘na e ka sjell lirinë e lëvizjes’ që na e privoi Albini. Por, Albini na mbronte nga vdekja, sepse ne nuk jemi të rrezikuar nga robëria, por nga infektimi… Tani neve ...

Read More »

Bolton foli, Batoni dhe 3 shefat e tij në 3 shtete s’po flasin; ndërsa këshilltari Toni Blair hesht

06/07/2020 Kosovarët dhe mbarë shqiptarët në Botë, mësuan të vërtetën se cilët e ideuan dhe lobuan në favor të Serbisë; dhe në këtë pazar “Model 1913”, ose tipik si dhurimi nga Ahmet Zogu, i territorit “Shën Naum”-it, është përfshirë dhe ...

Read More »

Miftari: Ti Hashim kurrë s’ke qenë UÇK, pozitën e arrite me tradhti

Ish-eprori i lartë i UÇK-së, Policisë dhe ish agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari përsëri ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi që kurrë nuk ka qenë në UÇK. Miftari përmes një postimi në Facebook, shprehet se Thaçi s’ka qenë kurrë ...

Read More »

Nga FARSA POLITIKE në TRAGJEDI NJERËZORE

Sami Kurteshi 04,04,2020 Se e gjithë lufta e pistë e partive politike që për 20 vjet degraduan qeverisjen shtetërore në veprimtari kriminale në Kosovë, kundër qeverisë legjitime të Lëvizjes Vetëvendosje të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit 2019, ishte vetëm ...

Read More »