Home / Opinion (page 10)

Opinion

SERBËT PUSHTUES NA I DOGJËN NJERËZIT DHE LIBRAT!​​

  Shkruan: Fadil SHYTI ​ Në  vitin 1979  me rastin e vizitës sime të parë né RPSSH, né njé librari  té Tiranés e pata blerë një “dispencë”,-ashtu, i quanim ne studentët ato fletushka; ishin  libërtha të  vegjël nga sasia, por, ...

Read More »

FADIL SHYTI: SI ARRITI VV-ja, NË KRYE ME ALBIN KURTIN NGA NJË LËVIZJE MINORE TË FUQIZOHET NË NJË LËVIZJE GJITHËPOPULLORE!

 (Shkrim i ribotuar,  Huazuar nga Gazeta Intervista Tiranë) Nga; FADIL SHYTI -Drejtësinë, guximin dhe diturinë i kishim armë,-dhe kurdoherë i kemi,-nga njëri aksion në tjetrin për mbrojtjen e Republikës së Kosovës dhe RIBASHKIMIN me SHQIPËRINË,-të derdhim djersën dhe gjakun,-të gatshëm ...

Read More »

Heshtja e Bukoshit po e vërteton deklaratën e Rexhep Selimit

Gusht 22, 2019 Deputeti i VV-së, Rexhep Selimi, në një intervistë të martën mbrëma, tha se Ibrahim Rugova dhe Bujar Bukoshi nuk kanë pasur raporte fort të mira në mes vete. Madje Selimi tha se Bukoshi kishte kërkuar nga UÇK-ja ...

Read More »

Elvis Hoxha: – Pranvera vjen prej Kosovës

Gusht 22, 2019 Pranvera vjen prej Kosovës Sociologjia politike e Kosovës në këto ditë bën një hap tjetër drejt kthjellimit të saj. Ajo dëshmon edhe më mirë e në mënyrë më kritike të njëjtën të vërtetë që po e mban ...

Read More »

Larg duart nga Shqipëria Sulltan Erdogani me xhonturqit shqiptarë!

Këze Kozeta Zylo Heronjtë e Kombit tim bien, ndërsa heronjtë turq ulen këmbëkryq…   Nga Keze Kozeta Zylo Duket sikur erëra të çmendura po fryjnë rreth Atdheut tonë të shumevuajtur, erëra që shqiptarët mjerisht s’po i bëjnë ballë, sepse kokëministri ...

Read More »

Selimi i përgjigjet Haradinajt që e akuzoi se ka ‘knu’ në Hagë: Autori i këngës është Hashim Thaçi

20/08/2019   Rexhep Selimi i përgjigjet Ramush Haradinaj që e akuzoi se ka ‘knu’ në Hagë Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, është i ftuar sonte në emisionin Pressing në T7. Ai i është përgjigjur Kryeministrit në largim, Ramush Haradinajt, ...

Read More »

Si kanë fytyrë partitë që ishin në pushtet të kërkojnë vota

Populli po thotë këta politikan ia kanë vrarë ardhmërinë edhe fëmijëve tanë. Fajtor pos këtyre pushtetarëve, votuesve të tyre dhe drejtësisë janë edhe Akademia e Shkencave, intelektualët, shumica e mediumeve dhe shumë analistë, BIK-u dhe Ipeshkvia e Kosovës, që heshtën ...

Read More »

SHQIPTARËT SOT NUK KANË NEVOJË PËR UDHËHEQËS SIÇ DESHI NIKOLLA PASHIQ!

 August 01, 2019 Abdulla MEMET Nuk është fatkeqësi pse ne shqiptarët nuk e njohim mjaftueshëm vetveten, por pse na njohin mirë të huajit dhe armiqtë. Fatkeqësisht, shumica prej nesh më lehtë shitemi tek i huaji se sa bashkëpunojmë mes vete. ...

Read More »

Flet Albin Kurti në Tetovë!

Albin Kurti ·  Në qiell thonë se ka qenë një qytet, kur ka rënë në tokë, Malet e Sharrit i kanë ndarë e i kanë bërë dy qytete: Prizrenin dhe Tetovën. Të dashur qytetarë, Mirë se ju gjej këtu në ...

Read More »

Pse serbët i urrejnë shqiptarët: Shpjegon shkenctarja Stojanovic

  13.07.2019    Shkenctarja serbe Dubravka Stojanovic ka dhënë një deklaratë lidhur me pikëpamjen serbëve për shqiptarët. Stojanovic ka thënë se serbët kanë albanofobi. “Albanofobia ose urrejtja ndaj shqiptarëve, është shumë e pranishme në Serbi. Albanofobia shprehet me stereotipe negative, ...

Read More »