Home / Lajme (page 8)

Lajme

Tre simbolet e resistences shqiptare.

Blerim Metaj Voto Albin Kurti 1 Voto Hydajet Hyseni 25 Voto Gani Krasniqi 46 Votoni Albin Kurti 1 Votoni Hydajet Hyseni 25 Votoni Gani Krasniqi 46

Read More »

Vazhdojnë aderimet masive në VV, këta janë tre intelektualët universitarë që iu bashkuan

Shtator 29, 2019 Kandidati nga Lëvizja Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, ka prezantuar tre adrimet e reja. Ai ka njoftuar përmes një postimi në Facebook, se  Vesel Bojku, Enver Gruda dhe Hysni Terziu iu bashkuar Vetëvendosjes. Postimi i plotë: Vesel ...

Read More »

A ishte ky diversion ndaj Vjosës ?!

Mundësia është reale që të krijohet një qeverie e “re” me personazhe të vjetra, që do ta zhyt Kosovën në mjerim edhe më të thellë. Tanimë është e qartë se gjasat janë minimale, mos të them se nuk ekzistojnë fare, ...

Read More »

Presidentja kroate flet në OKB kundër idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkan

PRESIDENTJA KROATE FLET NË OKB KUNDËR IDESË SË NDRYSHIMIT TË KUFIJVE NË BALLKAN  September 24, 2019 Kroacia vazhdon të jetë e vendosur kundër idesë së rrezikshme të ndryshimit të kufijve në Ballkan. Dhe këtë gjë e ka bërë sërish me ...

Read More »

Publikohet video e ndarjes së Mitrovicës, vjen pyetja për Kadri Veselin: A ishe këtu kur u nda Mitrovica?

25/09/2019   Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Driton Tali, përmes një postimi në Faceboo, ka pyetur të parin e PDK-së se a ishte pjesëmarës në një nga videot kur shihet Hashim Thaçi. Sipas Talit, ky ishte momenti i ndarjes ...

Read More »

Abdulla Mehmeti 19 Shtator 2019 MBI KOLONËN E PESTË, MERCENARËT DHE QENTË E LUFTËS Çdo revolucion, kryengritje apo luftë çlirimtare, që nuk arrin t’i ruaj e mbrojë frymëzuesit dhe drejtuesit kryesorë të tij, shndërrohet në kundërrevolucion dhe anarki. Nëse përpara ...

Read More »

Trekëndëshi partiak, më i korruptuari në Kosovë, LDK-PDK-AAK, kërkon edhe një herë votën e popullit

19/09/2019  Nga Nebih Rexhepi: Duket paradoksale, fatkeqësisht është një realitet i hidhur që nuk mundë ta mohojmë. Që të tria, këto parti i dilnin në ndihmë njëra tjetrës, sa herë që lipsej nevoja për korrupsion. Kurse para çdo fushate elektorale, ...

Read More »

KRYEMINISTRI NË ARDHJE: “Si kryeministër nuk do të lejoj që për serbët e Kosovës të pyetet BEOGRADI”

Shtator 16, 2019 Kandidati i Vetëvendosjes për kryeministër, Albin Kurti, derisa ka folur për marrëveshjen përfundimtare në mes të Kosovës dhe Serbisë ka treguar atë që po i mban këto dy shtete larg pajtimit. “Kosova siç e dini vazhdon të ...

Read More »

KURRË MOS U DORRËZO

Shpëtim Pollozhani Në rast se lufton për të drejta kolektive, mundet edhe ti humbësh disa beteja, por në kundershtim nga ata që nuk luftojnë, ti gjithnjë je ngadhnjimtar. Të fortët luftojnë, të dobëtit durojnë. Në ballë të një proteste e ...

Read More »

Komisioni i Venecias ‘rrëzon’ Metën: Nuk ka zgjedhje më 13 tetor

11/09/2019 “Nuk ka zgjedhje më 13 tetor”. Kështu është shprehur sekretari i Komisionit të Venecias për Demokraci Përmes Ligjit, Thomas Markert në një intervistë për gazetaren Marsela Karapanço. Ai ka pohuar se nuk ka parë asnjë përgatitje për një proces ...

Read More »