Home / Lajme (page 60)

Lajme

Këta janë 5 politikanët e pasur të Kosovës, me miliona në llogaritë e tyre

25/07/2019   Ani pse jemi një shtet i vogël e shumë i varfër në ekonomi, udhëheqësit tanë nuk duken të tillë! Në llogaritë e të tyre numërohen miliona euro, vetëm Behgjet Pacolli ka mbi 724 milionë euro pasuri, duke u bërë ...

Read More »

Bashkëshortja e Demaçit: Shqiptarët nuk e vlerësojnë veprën e Adem Demaçit

 26/07/2019   Një vit pas ndarjes nga jeta e veprimtarit të çështjes kombëtare shqiptare, Adem Demaçi, ai po kujtohet si një njeri i cili i dha shumë kombit shqiptar, por njerëzit e afërt të tij, po vlerësojnë, se kontributi i ...

Read More »

VEPËR HISTORIKE ME VLERA TË LARTA QË DUHET TË LEXOHET NGA BREZNITË TONA!​

 Në fotografi nëme republikë, është  veterani i arsimit, Kamer Rrukiqi Shkruan: Fadil SHYTI “Të shkruash për veten është detyrë, të shkruash për gjakun e të parëve tuaj, është detyrë e shenjtë”.​ (Sulejman Krasniqi, shkrimtar dhe vepritmar atdhetar)​ Përshtypjet e mia, ...

Read More »

Kaloi në pavdekësi, në moshën 90 vjeçare, shkrimtari dhe atëmëmëdhetari, Rexhep Dervish Hoxha

Sejdi Veseli 12/07/2019 Siç mësohet, sot me 12 korrik 2019, pas një sëmurje të rëndë dhe të shkurtë ndërroi jetë mësuesi i popullit, poeti dhe shkrimtari patriot, prof. 90 vjeçar, Rexhep Hoxha. Profesori u varros sot në ora 17.00 në ...

Read More »

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

7 -Korrik- 2019 Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e publikuara nuk cenojnë privatësinë pasi bëhet fjalë për bisedë mes funksionarëve. Muhamedi madje thotë se edhe vlerësimi i Komisionit të Venecias për “bombat” e atëhershme ...

Read More »

Eliot Engel godet Thaçin, SHBA nuk e mbështet ndarjen e Kosovës

Korrik- 6, 2019   Javën që po lëmë në Kosovë ka qëndruar kongresmeni amerikan, Eliot Engel, njëherësh kryetar i Komisionit për Marrëdhënie me Jashtë i Dhomës së Përfaqësuesve. Ai ka marrë pjesë në manifestimet me rastin e ditës së pavarësisë së ...

Read More »

“Shqipërinë po tentojnë ta djegin armiqtë para syve tanë”

Qershor- 19, 2019   Abdulla MEMETI Grekët e shtyjnë (detyrojnë) kreun e PS-së në zgjedhje njëpartiake, të paligjshme, jokushtetuese; serbët i shtyjnë (detyrojnë, shantazhojnë dhe kërcënojnë) krerët e PD-së dhe aleatët e saj t’i intensifikojnë dhe radikalizojnë protestat e dhunshme*; ...

Read More »

Largohet nga drejtësia gjyqtari që shpëtoi Bashën nga burgu duke i njohur “raportin”

11/07/2019 Ka shkuar në katër numri i ish-anëtarëve të Gjykatës së Lartë, të cilët ka vendosur të braktisin sistemin e drejtësisë, duke evituar kalimin në skanerin e trefishtë të Vetingut, për ligjshmërinë e pasurive, pastërtinë e figurës dhe aftësitë profesionale. ...

Read More »