Home / Lajme (page 58)

Lajme

Serwer për deklaratën e SHBA-së për Kosovën: E rëndësishme është ajo që nuk thuhet

27/03/2020   Departamenti amerikan i Shtetit e lëshoi këtë deklaratë të përbashkët të të dërguarit të posaçëm të administratës Trump, Richard Grenellit, ambasadorit Philip Kosnett dhe përfaqësuesit të posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmerit, lidhur me Kosovën, të enjten: “Shtetet ...

Read More »

Humanisti Frashër Oseku me thirrje briliante: “Bojkotoni mediat shpifëse dhe propaganduese – Mos pëlqe mediat e puçistëve – Po na manipulojnë”

Frasher Oseku- Stokolm Marsë  27, 2020 Ish luftëtari i tri luftërave clirimtare (UÇK-së), Frashër Oseku ka reaguar përmes një statusi në Facebook kundër të gjitha mediave që po shpifin dhe po krijojnë propagandë kundër Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, shkruan ...

Read More »

Kryeministri Kurti reagon ndaj deklaratës së tre zyrtarëvë amerikanë

27/03/2020  Qeveria në detyrë e Kosovës ka reaguar pas deklaratës së zyrtarëve amerikanë, në të cilët thuhet se s’ka plan sekret për shkëmbim territoresh. Përmes një komunikate drejtuar mediave, ZKM’ja thotë se kjo paraqet një mbështetje dhe inkurajim për Qeverinë ...

Read More »

Për mortajën e viruseve dhe të tradhtisë

  Mortajën e tradhtisë dhe atë të viruseve ka së paku katër gjëra thelbësore që i dallojnë: 1. Viruset barten nga njeriu në njeri, ndërsa virusi i tradhtisë bartet nga brezi në brez ndër familje; 1. Faza e inkubacionit te ...

Read More »

“The New York Times”/ Prapaskenat që rrëzuan Albin Kurtin

Marsë 26, 2020 Diplomacia amerikane dhe sjellja prej Ramboje e ambasadorti Grenell patën një rol në mocionin e rrëzimit të Albin Kurtit. Kështu shkruan në një artikull të gjatë gazeta amerikane, “The New York Times”. Aty thuhet se votimi u ...

Read More »

“Dje ndodhi maskarada politike, historia do t’i gjykojë ata që e sollën këtë ditë”

Marsë 26, 2020 Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se dje në Kosovë ndodhi maskarada politike në mes të krizës dhe luftës me pandeminë globale. Përmes një postimi në Facebook, Kusari-Lila ka ...

Read More »

Ballinat e mediave botërore për rrëzimin e Qeverisë në kohë pandemie

  E Enjte, 26 Mars 2020 Deputetja nga Lëvizja Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, thotë se dje ndodhi maskarada politike në mes krizës dhe luftës me pandeminë globale. Ajo përmes një postimi në Facebook,i ka publikuar disa nga ballinat e mediave botërore, ...

Read More »

Ministritë e Jashtme të Gjermanisë e Francës kërkojnë që të shtyhet votimi i nesërm për rrëzimin e Qeverisë

  Gjermania dhe Franca kanë kërkuar në mbrëmjen e së martës që të shtyhet votimi i nesërm në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e qeverisë. Ministria e Jashtme gjermane dhe Ministria e Jashtme franceze kanë bërë thirrje, nëpërmjet një deklarate ...

Read More »

Ministritë e Jashtme të Gjermanisë e Francës kërkojnë që të shtyhet votimi i nesërm për rrëzimin e Qeverisë

2020-03-24 Gjermania dhe Franca kanë kërkuar në mbrëmjen e së martës që të shtyhet votimi i nesërm në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e qeverisë. Ministria e Jashtme gjermane dhe Ministria e Jashtme franceze kanë bërë thirrje, nëpërmjet një deklarate ...

Read More »

Krijoi panikë dhe propagandë/ Kryeministri Kurti shkarkon Ministrin Veliu

March 18, 2020 epa02729348 Leader of Vetvendosje (Self-determination) opposition party, Albin Kurti (R), stands in front of the Kosovo Police officers during a protest in Pristina, Kosovo, 12 May 2011. Hundreds of protesters clashes with Kosovo Police to protest the ...

Read More »