Home / Lajme (page 56)

Lajme

4 Ish-Komandant të UCK-së, mshefin Parat e vjedhyara ne Bankat pro-Ruse ne Qypro!

Pasuria e fshehur e katër liderëve: Kadri Veseli 100 milionë, Thaçi 80, Limaj 82, dhe Ramushi 68 milionë dollarë! 09/09/2019   Një gazetar nga Kosova e ka komentuar një informacion që mban shenjën si dokument topsekret, i cili bart informacionet ...

Read More »

333.000 euro, fatura e ‘armatës politike’ të ministrit që e quajti të trilluar masakrën e Reçakut

10/09/2019   Për një vit e gjysmë, nga buxheti i Kosovës ka arkëtuar 32.600 euro si pagë njeriu që e quajti të trilluar masakrën e Reçakut. Gjatë së njëjtës periudhë, edhe dhjetëra e mijëra euro të tjera ka bërë shpenzime ...

Read More »

Deputetja shqiptare në Zvicër: – Ndryshimi vjen me Vetëvendosjen

Shtator 10, 2019 Deputetja shqiptare në Kantonin e Cyrihut, Qendresa Sadriu, i ka kushtuar një shkrim të shkurtër zgjedhjeve nacionale që do të mbahen më 6 tetor. Me këtë rast Sadriu, theksoi se vota jonë është e lirë dhe përcaktuese ...

Read More »

Kurti e Konjufca në takim me përfaqësues të SPD’s dhe CDU’s gjermane

Shtator- 10, 20190 Së bashku me Glaukun dhe Mevlyden sot në Bundestagun gjerman takuam deputetët e SPD-së, Josip Juratovic dhe Stefan Schwartze, si dhe deputetin e partisë CDU Peter Weiß. Më pastaj, në Ministrinë e Punëve të Jashtme takuam znj. ...

Read More »

Uglanin ua dërgon Serbisë e Malit të Zi platformën për status special të Sanxhakut

10- 09, 2019 SDA e Sanxhakut u ka dërguar zyrtarëve të Serbisë, Malit të Zi dhe bashkësisë ndërkombëtare Platformën për zgjidhjen e statusit të Sanxhakut. Kështu ka njoftuar lideri i kësaj partie, Sulejman Uglanin, raporton B92. Ai, gjatë një konference ...

Read More »

Ja letra e Adem Grabovcit për Ramush Haradinaj: I përmend pasuritë dhe villat në Monte Karlo dhe Dubai

08/09/2019   Ish deputeti i Kosovës, Driton Tali ka publikuar një letër të Adem Grabovict i cili ia kishte shkruar kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, tash kryeministër Ramush Haradinaj. Në këtë letër të publikuar Grabovci ia përmend Haradinaj ...

Read More »

Llogari të fshehta bankare: Londra trondit pushtetarët e korruptuar shqiptarë! Bllokohen 100 milionë paund

20/08/2019  Aktualitet Londra ka nisur punën për të zbuluar paratë e fshehura aty nga pushtetarë të huaj të korruptuar. Mbretëria e Bashkuar po kthehet në një qendër për fshehjen e të ardhurave dhe për këtë arsye londinezët kanë shtuar lëvizjet ...

Read More »

VOTIMET – MËRGIMTARËT NË ZVICËR NË KËMBË/ Regjistrime masvie në Obersee-St.Gallen

Shtator 8, 2019 Sot shtabi zgjedhor i Lëvizjes VETËVENDOSJE, Pika Obersee-St.Gallen, Qendra në Zvicër, me disa aktivist i hapi dyert për bashkatdhetarët që të shfrytezojnë mundësinë, që të regjistrohen për të votuar në zgjedhjet e 6 Tetorit. Punë që do ...

Read More »

Kanceri i Kosoves dhe i shqiptarve.

Rexhep Kosova A votohen Hajnat e “shpisë” (t’shtetit), bre ?! Hapni sytë se kënd Po e votoni, o njerez se kanë me ju mallkuar fëmijët tuaj Nese i votoni këta hajna 20 vjeqar t’Kosovës !

Read More »