Home / Lajme (page 53)

Lajme

Nga aktiviteti LVV.

Sot, me 2 prill, në përvjetorin e demonstratave të vitit 1981 një delegacion i LVV-së i prirë nga Kryetari Albin Kurti dhe deputetë e veprimtarë politik bënë homazhe para pllakave përkujtimore të dëshmorëve të pranverës së vitit 1981. Me datë ...

Read More »

Takohen Thaçi dhe Xhabir Zharku

02/04/2019 Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi pas shtatë vitesh është takuar me ish-bashkëpartiakun e tij në PDK, Xhabir Zharkun, pasi ky i fundit i kishte ikur dre.jtësisë dhe kishte lës.huar Kosovën. Takimi i numrit një të shtetit ndo.dhi në një ...

Read More »

Fakte Historike!

Petrit Toska   Bujar Bukoshi kryeminister i Kosoves nga viti 1991 deri 2000… eshte rekrutuar ne UDB ne vitin 1973 ne Beograd nga Zheljko Raznatovic – Arkan i cili ishte drejtor i logjistikes dhe propagandes per emigracion ne hirarkin e ...

Read More »