Home / Lajme (page 5)

Lajme

Doris Pack kritike ndaj Thaçit për dekorimin e Grenellit, e quan një show përrallor të trishtuar

22, 09, 2020 Deputetja gjermane, Doris Pack ka qenë kritike ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçi për dekorimin me Medalje Presidenciale të Meritave të dërguarin special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Pack e ka cilësuar një shfaqje të trishtuar të ...

Read More »

Kosova e korruptoi edhe Gjykatën Speciale.

Kimete Berisha 22 Shtator 2020   Gjykata Speciale sot është turpi i botës. Është ‘varri i hapur’ për dëshmitarët. AKI dhe Policia e Kosovës nuk janë në gjendje ta gjejnë ‘postierin’ që rregullisht dhe me paralajmërim çon pako me ‘ndihma’ te ...

Read More »

Mosreagimi i 2 Akademive, detyron LVV-në të reagoj ndaj deklaratës shkurtëpamëse të Trump: Nuk po vendoset paqja mes Kosovës e Serbisë por po zgjatet konflikti i ngrirë 

Për shkak të mosreagimit të pashpjegueshëm të dy Akademive dhe intelektualëve shqiptar, LVV sot u detyrua të reagoj ndaj deklaratës shkurtëpamëse e jo historike të z. Trump, shkruan e pavarura MekuliPress.com  Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për medie ka reaguar ...

Read More »

Reagon avokati Gazmend Halilaj: Mos u lavdëroni me aksionin në Karaçevë, 40% e grupit kriminal na dolën Policë të Kosovës, ja detajet

19 ,09,  2020 Gazmend Halilaj Avokati nga Drenasi, Gazmend Halilaj, ka reaguar për aksionin e Policisë së Kosovës, që zhvilloi natën e kaluar në Karaçevë. Pas këtij aksioni u arrestuan dhjetëra policë të Kosovës. E kjo ka bërë që avokati ...

Read More »

Ish-ambasadori amerikan në Kosovë: Hyseni intervenoi natën te unë që ta bind Thaçin të mos dalë nga koalicioni!

Diplomati amerikan tani i pensionuar, Christopher Dell i cili ka shërbyer si ambasador në Kosovë gjatë viteve 2009-2012 në një intervistë për Oral History Kosova ka treguar për përplasjet e politikanëve në Kosovë sa ai ishte në shërbim. Dell ka ...

Read More »

Lëvizja VETËVENDOSJE! Pafytyrësia e Presidentit

Sot, Zyra e Presidentit ka lëshuar një komunikatë për media ku e ka cilësuar si të rrezikshme dhe të dëmshme idenë e diskutimit për ”Zajednicën” nga Avdullah Hoti në Bruksel. Në këtë komunikatë kërkohet që Kuvendi ta ndalojë kryeministrin që ...

Read More »

COVID-19 A e dini se?

 Nga Dr,Laver Stroka Semundja e shkaktuar prej koronavirusit eshte me pak se 20% vuajtje dhe mbi 80 % terror mediatik? (Kete e pohojne personat e infektuar te sheruar ne intervistat e tyre ne nje tv prestigjoz si Top channel.) Lind ...

Read More »

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, z. Albin Kurti, ish ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Glauk Konjufca, dhe asistentja ekzekutive e kryetarit, znj. Valë Gjonbalaj!

Lëvizja VETËVENDOSJE! Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, z. Albin Kurti, ish ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Glauk Konjufca, dhe asistentja ekzekutive e kryetarit, znj. Valë Gjonbalaj, sot gjatë ditës pritën në takim Përfaqësuesin Special të Norvegjisë për Ballkan, ...

Read More »

  SKANDALOZE DHE QESHARAKE!

Lirim Selmanaj Ardian Ismaili   Futbollisti i kombëtares Ardian Ismajli është ndaluar të fluturoj nga aeroporti i Prishtinës drejt Italisë për të nënshkruar kontratën me Spezia. Siç raporton vet babai i lojtarit z.Ilmi Ismajli autoritetet kosovare nuk e lejuan lojtarin ...

Read More »

Shqetësimi joreal i zëvendësit të Zajkos ndaj sloganeve raciste të ”komitëve” kundër shqiptarëve

Shkruan;  Medai Shaholli Shqetësimi joreal i zëvendësit të Zajkos ndaj sloganeve raciste të ”komitëve” kundër shqiptarëve! Dje në një shënim të tij personal dhe jo reagim zyrtar megafoni i Zajkos Artan Grubi, është ”befasur” nga shfaqja publike e britmave raciste ...

Read More »