Home / Lajme (page 5)

Lajme

Ballinat e mediave botërore për rrëzimin e Qeverisë në kohë pandemie

  E Enjte, 26 Mars 2020 Deputetja nga Lëvizja Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, thotë se dje ndodhi maskarada politike në mes krizës dhe luftës me pandeminë globale. Ajo përmes një postimi në Facebook,i ka publikuar disa nga ballinat e mediave botërore, ...

Read More »

Ministritë e Jashtme të Gjermanisë e Francës kërkojnë që të shtyhet votimi i nesërm për rrëzimin e Qeverisë

  Gjermania dhe Franca kanë kërkuar në mbrëmjen e së martës që të shtyhet votimi i nesërm në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e qeverisë. Ministria e Jashtme gjermane dhe Ministria e Jashtme franceze kanë bërë thirrje, nëpërmjet një deklarate ...

Read More »

Ministritë e Jashtme të Gjermanisë e Francës kërkojnë që të shtyhet votimi i nesërm për rrëzimin e Qeverisë

2020-03-24 Gjermania dhe Franca kanë kërkuar në mbrëmjen e së martës që të shtyhet votimi i nesërm në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e qeverisë. Ministria e Jashtme gjermane dhe Ministria e Jashtme franceze kanë bërë thirrje, nëpërmjet një deklarate ...

Read More »

Krijoi panikë dhe propagandë/ Kryeministri Kurti shkarkon Ministrin Veliu

March 18, 2020 epa02729348 Leader of Vetvendosje (Self-determination) opposition party, Albin Kurti (R), stands in front of the Kosovo Police officers during a protest in Pristina, Kosovo, 12 May 2011. Hundreds of protesters clashes with Kosovo Police to protest the ...

Read More »

Gjarpëri, Hashim Thaçi dinakërisht synon marrjen e pushtetit politik e policor

Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh anëtar i kësaj partie në KQZ, Sami Kurteshi e ka kundërshtuar propozimin e presidentit Thaçi për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme ne Kosovë. Ai nëpërmjet një statusi në Facebook ka shkruajtur se Thaçi dinakërisht synon ...

Read More »

Ish-kryetarja e Kushtetueses: Kuvendi të pengojë lojërat e rrezikshme të Presidentit Prishtinë, 18 mars 2020 – Ish-kryetarja e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, profesoresha universitare Gjylieta Mushkolaj, përmes një shkrimi në profilin e saj në Facebook, ka reaguar pas kërkesësë së ...

Read More »

NUK VENDOSET I GJITHË NJERËZIMI NË IZOLIM TOTAL PA NJË ARSYE MADHORE

Abdulla Mehmeti Për kujdes maksimal nga të gjithë ne!   Me shpalljen e pandemisë nga koronavirusi në nivel botëror, çështja nuk mund të jetë kaq e thjeshtë siç u paraqitet qytetarëve të botës. 1. Ende nuk është e qartë, nëse ...

Read More »

Bildt: Millosheviqi do ta donte një zgjidhje si të Trumpit për Kosovën – forcat serbe të kenë nën kontroll gjithçka

January 29, 2020 Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, njëherit edhe përfaqësues i Bashkimit Evropian për ish-Jugosllavinë ka goditur ashpër presidentin amerikan për marrëveshjet e fundit të arritura mes Kosovës dhe Serbisë, atë për linjën ajrore dhe atë hekurudhore që pritet të ...

Read More »

Ish-Profesorët e Kurtit i bëjnë një vizitë atij në zyrën e Kryeministrit

Besnik Mullaliu Shkurt 6, 2020 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në vizitë ish-profesorët e tij gjatë kohës së studimeve në Universitetin e Prishtinës. “Në zyret e Kryeministrisë me kënaqësi prita shoqërinë e profesorët e mi të kohës ...

Read More »

Damir Fazliç krah Ramës në Washington, ç’kërkon ‘miku’ i ngushtë i Sali Berishës me kryeministrin socialist, prapaskenat në mbledhjen e qeverisë

Damir Fazliç krah Ramës në Washington, ç’kërkon ‘miku’ i ngushtë i Sali Berishës me kryeministrin socialist, prapaskenat në mbledhjen e qeverisë AktualitetPolitike 06/02/2020 Një personazh interesant shfaqet në takimin që kryeministri Edi Rama ka zhvilluar paraditen e sotme në Shtetet ...

Read More »