Home / Lajme (page 47)

Lajme

Donald Lu parlajmëron skenarin kroat dhe rumun në Shqipëri, burg për zyrtarët e lartë të korruptuar; dridhen Berisha dhe Meta December 8, 2016 Ambasadori amerikan flet shqip dhe qartë në të gjitha artikulimet e tij në takime, në biseda por ...

Read More »

A po dalin parashikimet e VV-së?

 Gazeta gjermane: Në Kosovë po krijohet Republika Srpska Komunat dhe enklavat e pakicës serbe në Kosovë në të ardhmen edhe formalisht do të jenë një lloj shteti brenda shtetit të Kosovës, shkruan gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung në një analizë ...

Read More »