Home / Lajme (page 44)

Lajme

Albini për Kryeministër.

  “Unë me profesion jam inxhinier i elektroteknikës dhe jam adhurues i matematikës, filozofisë, i artit, i kulturës edhe kam shumë preokupime. Por fati im pashkëputshëm është i lidhur me Lëvizjen Vetëvendosje. Unë Lëvizjen Vetëvendosje e përjetoj si parim e ...

Read More »

AUSTRI/ Mërgimtarët të mobilizuar për të ndëshkuar pushtetin e korruptuar në Kosovë – “ASNJË CENT PËR KOSOVËN PA LVV NË PUSHTET”

Gusht 25, 2019 Edhe mërgimtarët e Austrise kane filluar fushaten mobilizuese „ASNJË CENT PËR KOSOVËN PA LVV NË PUSHTET“ Z. Fitim Veliu, afarist ne Vjenë, ka votuar çdo herë për “Lëvizjen Vetëvendosje” dhe sipas tij vota asnjëherë nuk ka shkuar ...

Read More »

Mërgimtarët e Danimarkës kanë filluar poashtu fushatën mobilizuese „ASNJË CENT PËR KOSOVËN NËSE TË KORRUPTUARIT VIJNË NË PUSHTET

Gusht 26, 2019 Mërgimtarët e Danimarkës kanë filluar poashtu fushaten mobilizuese „ASNJË CENT PËR KOSOVËN NËSE TĒ KORRUPTUARIT VIJNË NË PUSHTET“ Z.Selami Thaqi me qëndrim ne Holbaeg dhe z.Sadik Bojaxhiu me qëndrim në Odense, Danimarke, kanë të njëtin qëndrim: Nuk e ...

Read More »

Konjufca i jep afat LDK’së: Ju presim vetëm deri me këtë datë

 19-08- 20190 Nënkryetari i Vetëvendsojes, Glauk Konjufca i ftuar në emisionin DPT te Fidani të Televizionit 7, ka thënë se LDK’në e presim vetëm deri me datën 23 gusht, eventualisht 2-3 ditë pas asaj date. “Pas 23 gushtit ne nuk ...

Read More »

Haxhiu: Koalicioni mes AAK dhe këtyre të Shpendit, më në fund i zhveshi komplet

  Gushtë- 19, 20190 Koalicioni mes AAK dhe këtyre të Shpendit, më në fund i zhveshi komplet. Ky koalicion, konfirmon konstatimin e ripërsëritur disa herë nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, se në fakt ata kanë qenë vazhdimisht në pushtet. Ata i kanë ...

Read More »

50 shqiptarët më të famshëm në botë

Gusht 17, 2019 Shqiptarët jo rrallë herë e kanë treguar veten të sukseshëm në fusha të ndryshme, si në art, shkencë e në sport. Në vijim, lista e 50-të shqiptarëve më të sukseshëm në botë. Nënë Tereza– Jo vetëm që ...

Read More »

Albin Kurti shpall aderimin e një diplomati kosovar në VV

Afërdita Fejzullahu 16.8.2019  Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimit në Facebook ka bërë të ditur se ish ambasadori Sabri Kiçmari është bërë sot zyrtarisht pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje. “Sabri Kiçmari ka qenë gjithnjë në Lëvizje. Prej sot ...

Read More »

Kosova është dobët, me kryeministër në detyrë, me një president të skaduar

15/08/2019   Qeveritë e pesë shteteve të fuqishme i kërkuan Kosovës dhe Serbisë që menjëherë ta vazhdojnë dialogun. Kështu nuk mendon Daniel Serwer, i cili për Express ka thënë se Kosova nuk ka nevojë të ngutet dhe se duhet ta ...

Read More »

IFIMES: Vetëvendosje e para, qytetarët e duan Albin Kurtin kryeministër

 6 Gusht 2019 Instituti Ndërkombëtar për Studime të Lindjes së Mesme dhe Ballkanit (IFIMES) në Ljubljana, Slloveni, rregullisht analizon ngjarjet në Lindjen e Mesme dhe Ballkan. Në ngjarjet e fundit në Kosovë, IFIMES ka analizuar situatën aktuale politike të këtij ...

Read More »