Home / Lajme (page 4)

Lajme

Ish-Profesorët e Kurtit i bëjnë një vizitë atij në zyrën e Kryeministrit

Besnik Mullaliu Shkurt 6, 2020 Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në vizitë ish-profesorët e tij gjatë kohës së studimeve në Universitetin e Prishtinës. “Në zyret e Kryeministrisë me kënaqësi prita shoqërinë e profesorët e mi të kohës ...

Read More »

Damir Fazliç krah Ramës në Washington, ç’kërkon ‘miku’ i ngushtë i Sali Berishës me kryeministrin socialist, prapaskenat në mbledhjen e qeverisë

Damir Fazliç krah Ramës në Washington, ç’kërkon ‘miku’ i ngushtë i Sali Berishës me kryeministrin socialist, prapaskenat në mbledhjen e qeverisë AktualitetPolitike 06/02/2020 Një personazh interesant shfaqet në takimin që kryeministri Edi Rama ka zhvilluar paraditen e sotme në Shtetet ...

Read More »

Kurti do të udhëheq dialogun me Serbinë

February 4, 2020 Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 66 vota për, asnjë kundër dhe 10 abstenime, votuan dje formimin e qeverisë e cila do të udhëhiqet nga kryeministri Albin Kurti. Kjo u arrit falë marrëveshjes për bashkëqeverisje që të ...

Read More »

Kryeministri Albin Kurti,Viziten e Par e bëri në Prekazin Legjendar!

Kjo liri që gëzojmë ne sot dhe ky shtet që e kemi i ka rrënjën në sakrificën e heronjëve, dëshmorëve dhe martirëve të kombit e mbi të gjitha te flijimi i Jasharajve. Në këtë vend 59 anëtarë të familjes së ...

Read More »

Konjufca pranon detyrën e re si ministër i Punëve të Jashtme

Shkuertë – 4, 2020 Ministri i ri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pranuar detyrën ministrore nga tashmë ish-ministri Behgjet Pacolli. Pas ceremonisë së dorëzim – pranimit të detyrës ministrore, të mbajtur në Sallën e ...

Read More »

Përmenden miliardat që i dërguan në banka jashtë Kosovës, kush janë milionerët e politikës që përfituan? (Emrat)

January 30, 2020 Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Policisë dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari ka folur në lidhje me një intervistë të ish-guvernatorit Hashim Rexhepi. Ish-guvernatori kishte treguar për ndërhyrjet direket në punën e BQK-së, nga ...

Read More »

Ka rregulla kushtetuese, nuk dorëhiqem! “Nuk është koha e dorëheqjeve, unë mendoj që që është koha e emërimeve”

January 31, 2020 Kreu i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka folur për herë të parë për kërkesën e LDK-së që ai të dorëhiqet nga pozita e kryeparlamentarit, në mënyrë që të arrihet marrëveshja e koalicionit. I pyetur nga mediat ...

Read More »

Anëtari i VV-së: Gabim historik që Osmani përfaqësoi në zgjedhje Mustafën, Hazirin dhe Veliun

03/01/2020 Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Elvis Hoxha, ka folur rreth deklaratës së bërë sot nga nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, se do të ishte gabim historik nëse nuk do të arrihej një pajtim Mustafa-Kurti për një koalicion për ndërtimin e ...

Read More »

Haxhiu: Gjykata i dha të drejtë atyre që mbytën shpresën e rinisë

3 Janar 2020 Haxhiu kërkon urgjent krijimin e Qeverisë Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë, për lirimin nga akuza të të akuzuarve për rastin “Pronto”. Haxhiu tha se aktgjykimi lirues për ...

Read More »

Kush është personi nga NISMA që bëri thirrje për Albin Kurti?!

Një deklaratë mjaftë serioze dhe e rrezikshme ka ardhur nga Haxhi Hoti, anëtar i Nismës Social Demokrate, parti e cila i takonte koalicionit PAN. “John F. Kennedy Ishte interes i popullit amerikanë që të jetë President, por nuk ishte interes ...

Read More »