Home / Lajme (page 4)

Lajme

LETËR E HAPUR KRYEGJYQTARIT TË GJYKATËS SPECIALE PËR KOSOVËN NË HAGË, ZOTIT NIKOLA GIJU.

Zotit NIKOLA GIJU, Kryetari Gjykatës Speciale etnike për Kosovën në Hagë. Zotit NIKOLA GIJU (Nicolas Guillou), Unë që po u shkruaj këtë letër kam qenë zevendës i Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtre të Kosovës gjatë periudhës mars–qershor ...

Read More »

Eliot Engel: Administrata Trump ka kontribuar në rrëzimin e Qeverisë Kurti

 December 9, 2020 Në mbledhjen e Komitetit, udhëheqësi i saj për Marrëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA), Eliot Engel ka folur rreth çështjeve të Ballkanit Perëndimor. Në diskutimin e tij ka qenë ...

Read More »

Ish–Shefi I Shërbimit Sekret Francez, Siramy: Thaçi Është Agjent I Yni, E Rekrutuam Në Rambuje

 7 Dhjetor, 2020   Hashim Thaçi është agjent i Francës. Kështu thotë ish –shefi i shërbimit francez Pierre Siramy, në një dokumentar special të Canal +. Sipas tij, në historinë e rekrutimit të Thaçit, është i përfshirë Arnaud Danjean, në atë ...

Read More »

Albin Kurti: Do padisim Serbinë për gjenocid, nuk mund t’u zihet besë atyre që qëndrojnë mbi varret masive teksa i mohojnë ato

December 9, 2020 Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shkruar rreth gjenocidit në botë dhe historikut të tij. Ai thotë se në pranverë Qeveria e tij kishte filluar diskutimin për procesin e padisë ndaj Serbisë për gjenocid. Kurti thotë ...

Read More »

Serwer i reagon gazetës së Vuçiqit që ofendoi shqiptarët dhe kryqëzoi atë, Albrightin dhe Engelin

09 dhjetor 2020 Pas ofendimit që iu bë shqiptarëve, si dhe akuzimit të ish-Sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, ish-kongresmenit Elliot Engel, si dhe profesorit Daniel Serwer nga gazeta serbe ‘Informer’, ky i fundit ka reaguar duke e quajtur përdorimin ...

Read More »

Eliot Engel: Serbia nuk mund të anëtarësohet në BE pa e njohur Kosovën!

09 dhjetor 2020 Ekspertë të Ballkanit i bëjnë thirrje administratës së ardhshme të drejtuar nga Joe Biden që të shtojnë vëmendjen ndaj Ballkanit dhe të bashkëpunojnë me Bashkimin Evropian për të zgjidhur problemet e mbetura në rajon.     Ballkani ...

Read More »

POPULLI E KUPTUAR KUSH TRADHTON INTERESET KOMBËTARE!

Kush është fajtor për gjendjen… Kautike në Kosovë….Ldk-Pdk-Aak..! kush e Shkatrroi Sistemin e Drejtsis…mbëjellen.. Hajni në emër të Uçk.es dhe krijuan..Ligje kundër Taks Forces…a thu pse bre..a thu Ky popull qenka Budall për këta..!

Read More »

Kurti: Kur të rikthehemi në pushtet do të ngremë padi kundër Serbisë për gjenocid

Xheneta Murtezaj 09.12.2020  Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka deklaruar se me rikthimin e tyre në krye të Qeverisë, do të vazhdojnë dhe ta dërgojnë deri në fund punën që kishin nisur për procesin e padisë ndaj Serbisë për ...

Read More »

Presidentja E Kroacis Godet Sërish Serbinë: Nuk Do Futeni Kurr Në BE Nëse Nuk

Presidentja e Kroacis godet sërish Serbinë: nuk do futeni kurr në BE nëse nuk e njihni Kosovën shtet të pavarur. Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitanovic i’u është drejtuar Serbisë së Aleksander Vuçiq që Kosova nuk do të jetë kurrë pjesë ...

Read More »

GRUBI: Mohimi i identitetit maqedonas nga Bullgaria, KAMBANË ALARMI!!!

Shkruan;  Medai Shaholli Zllatani i DUI-t bën bilancin e shtypjes dhe asimilimit nga pushteti sllavo-maqedon ndaj shqiptarëve gjatë gjysmë shekullit të kaluar por dhe jo pas 2001! Zllatani i DUI-t, Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ...

Read More »