Home / Lajme (page 39)

Lajme

SHQIPTARËT SOT NUK KANË NEVOJË PËR UDHËHEQËS SIÇ DESHI NIKOLLA PASHIQ!

 August 01, 2019 Abdulla MEMET Nuk është fatkeqësi pse ne shqiptarët nuk e njohim mjaftueshëm vetveten, por pse na njohin mirë të huajit dhe armiqtë. Fatkeqësisht, shumica prej nesh më lehtë shitemi tek i huaji se sa bashkëpunojmë mes vete. ...

Read More »

Mjaftë më, tani është koha e Vetëvendosjes të qeverisë me Kosovën

Gusht 1, 2019 Që kur dha dorëheqjen e parevokueshme ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pothuajse të gjitha partitë, përfshi edhe ato që kanë qenë pjesë e qeverisë, kanë shpreh dëshirën për zgjedhje të menjëhershme. Edhe vet Presidenti vendit, Hashim Thaçi, ...

Read More »

Intervistë me Albin Kurtin: LVV dhe LDK duhet të bëhet qeveri e re

Albin Kurti – Foto: Atdhe Mulla Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një intervistë për KALLXO.com ka folur për rënien e Qeverisë Haradinaj dhe për zgjedhjet e reja parlamentare. Në intervistën e gjatë për KALLXO.com, Albin Kurti thotë se ...

Read More »

“Aty qe Qemali, plot 70 vjet, kur i heq sot emrin, përsëri e vret”

Arben Duka Korrië 22, 2019  Nga Arkiva Një tjetër ngërç në horizont…04.Aug Skandali me pronat në Lezhë, Gjek Çelaj: Po luhet “Komedi Penale” Obama ngacmon Ciprasin: “Thuaji pak mikut tënd Putinit…”10.Jul Poeti Arben Duka ka shkruar lidhur me heqjen e ...

Read More »

Ne që vuajmë padrejtësitë e hershme, por dhe moderne të historisë!

 25/07/2019  Përse në mendjen e shqiptarëve edhe sot e kësaj dite, krahas shpresës për “Evropën e mirë e të bashkuar” dyzon dhe mendimi tjetër i” Zuskës plakë”?! Mos vallë, në këtë rast në mjedisin e opinioneve historike, gabojnë shqiptarët në ...

Read More »

Këta janë 5 politikanët e pasur të Kosovës, me miliona në llogaritë e tyre

25/07/2019   Ani pse jemi një shtet i vogël e shumë i varfër në ekonomi, udhëheqësit tanë nuk duken të tillë! Në llogaritë e të tyre numërohen miliona euro, vetëm Behgjet Pacolli ka mbi 724 milionë euro pasuri, duke u bërë ...

Read More »

Bashkëshortja e Demaçit: Shqiptarët nuk e vlerësojnë veprën e Adem Demaçit

 26/07/2019   Një vit pas ndarjes nga jeta e veprimtarit të çështjes kombëtare shqiptare, Adem Demaçi, ai po kujtohet si një njeri i cili i dha shumë kombit shqiptar, por njerëzit e afërt të tij, po vlerësojnë, se kontributi i ...

Read More »

VEPËR HISTORIKE ME VLERA TË LARTA QË DUHET TË LEXOHET NGA BREZNITË TONA!​

 Në fotografi nëme republikë, është  veterani i arsimit, Kamer Rrukiqi Shkruan: Fadil SHYTI “Të shkruash për veten është detyrë, të shkruash për gjakun e të parëve tuaj, është detyrë e shenjtë”.​ (Sulejman Krasniqi, shkrimtar dhe vepritmar atdhetar)​ Përshtypjet e mia, ...

Read More »