Home / Lajme (page 38)

Lajme

BASHKIMI PËR TË HUMBUR

      (Paraxoksi i nje koalicioni te “madh”) Ne bote, por edhe nder ne, njerezit, popujt, shtetet dhe partite bashkohen, bejne koalicione dhe aleanca per te fituar… Ndersa PDK-ja, AAK-ja dhe njefare NISMA per Kosoven u bashkuan edhe me ...

Read More »

Martin Luther King në Prishtinë

Gëzim Mekuli Me 28 gusht 1963, 54 vjet më parë, në Uashington, Martin Luther King do të mbante një fjalim historik, fjalim që do të ndryshonte përgjithmonë Shtetet e Bashkuara. “I have a dream” (Unë kam një ëndërr), ishte fraza ...

Read More »

Gëzim Mekuli Oslo, Norway Po kthehet buzëqeshja! U kthye Naim Frashëri n’vendin e vet Po materializohet ideja fisnike e Sami Frashërit Sot po abdylfrashërizohet hapsira politike e shqiptarëvet në ish-Jugosllavi. Po,dje, sot e nesër, unë isha dhe jam Çerçiz Topulli! ...

Read More »

400 oficerë rusë u futën në Shqipëri!

    “400 oficerë rusë u futën në Shqipëri, për destabilizimin e vendit” Nje deklarate e forte vjen nga avokat Spartak Ngjela, njeherazi edhe aleat i kryeministrit Edi Rama, i cili ne nje status ne rrjetet sociale, shkruan: “mbi 400 ...

Read More »