Home / Lajme (page 36)

Lajme

400 oficerë rusë u futën në Shqipëri!

    “400 oficerë rusë u futën në Shqipëri, për destabilizimin e vendit” Nje deklarate e forte vjen nga avokat Spartak Ngjela, njeherazi edhe aleat i kryeministrit Edi Rama, i cili ne nje status ne rrjetet sociale, shkruan: “mbi 400 ...

Read More »

Pa i dënuar hajnat e mëdhenj s’ka liberlaizim

03/06/2017 Shperndaje! Pavarësisht se kush fiton zgjedhjet në Kosovë, duhet të realizojë dy kushtet e domosdoshme për liberalizimin e vizave, thotë në intervistën ekskluzive me DW, Ulrike Lunacek, raportuese e posaçme për Kosovën. Deutsche Welle: Zonja Lunacek, çfarë prisni nga ...

Read More »

Molliqaj: Ta shpëtojmë Kosovën nga theqafja

Në ditën e tretë të fushatës, Lëvizja VETËVENDOSJE ka mbajtur tubim edhe në komunën e Istogut. Këtë tubim e hapi Sekretari Organizativ dhe kandidati për deputet, Dardan Molliqaj. Molliqaj ka drejtuar kritika të ashpra ndaj dy koalicioneve, të cilat edhe ...

Read More »

LËVIZJA VETËVENDOSJE

LËVIZJA VETËVENDOSJE natyrshëm po rritet, për arsye se populli po kërkon ndyrshimin, në skenen politike, në Republikën Shqiptare të Kosovës. Me 11 Qershor fillon ndryshimi, të korroptuarit, mashtruesit, matrapazet, nepotistët dhe neotitistet, populli t’i ndeshkoj me votë! Fitore LVV e ...

Read More »