Home / Lajme (page 30)

Lajme

Lamtumirë Moikom Zeqo, fjalimi prekës i djalit: Amaneti i tij s’u përmbush! Ku je tani babi? Si ike kështu? Meta: Ishte misionar (VIDEO)

  Valeria Dedaj 20 Qershor,2020 TIRANE- Njerëz të thjeshtë, të kulturës, artit, politikës, miq edhe bashkëpunëtorë të një jete, pavarësisht pandemisë COVID- 19 i dhanë lamtumirën e fundit Moikom Zeqos. Në atriumin e Muzeut Historik Kombëtar, portreti i Moikom Zeqos në një fotografi ...

Read More »

“Ideja e shkëmbimit të territoreve më ka ardhur në zyrë!”, Bushati thumbon Ramën e Thaçin: Ide serbe, që u përkrah nga shqipfolës

22/06/2020 Ditmir Bushati ka thumbuar sërish mbrëmjen e sotme kryeministrin Rama dhe Presidentin e Kosovës Hashim Thaç, sa i përket idesë së shkëmbimit të territoreve mes Serbisë e Kosovës. Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati tha se ideja e ndarjes ...

Read More »

Vetëvendosje dërgon në Kushtetuese shtyrjen e zgjedhjeve në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut

 22,06, 2020 GP i Lëvizjes Vetëvendosje dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për vlerësimin e kushtetutshmërisë së vendimeve të Presidentit të Republikës së Kosovës për shtyrjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Podujevës dhe të Komunës së Mitrovicës ...

Read More »

‘Komplot ballkanik në dëm të shqiptarëve’/ Çollaku me deklaratë të fortë: Për ndarjen e Kosovës janë paguar shumë para

21/06/2020 ‘Komplot ballkanik në dëm të shqiptarëve’/ Çollaku me deklaratë të fortë: Për ndarjen e Kosovës janë paguar shumë para… Anëtari i Kryesisë së PD, Kreshnik Çollaku ka reaguar pas denoncimit që Richard Grenell i bëri komplotit ballkanik në dëm ...

Read More »

Akademik Mehmeti:Kosova ka nevojë për LDK, jo për LKJ!

21,06, 2020 Shkruan Akademik; Abdulla Mehmeti Tri këngë vaji për Kosovën ose mbi filozofinë e nënshtrimit (Parafrazim i Ismail Kadaresë) I. Kosova ka nevojë për LDK, jo për LKJ (Reflekse mbi aktualitetin politik në Kosovë, pas Kuvendit IX zgjedhor të ...

Read More »

Deputeti I LDK-Së Hap Letrat: Treshja Agim Veliu, Isa Mustafa E Hashim Thaçi Deshën Gjendje Të Jashtëzakonshme Për Të Bërë Tollovi

 20,06, 2020 Deputeti i LDK-së që ishte kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti, në Kontra me Halil Berishën, ka folur hapur në lidhje me përçarjen brenda partisë së Isa Mustafës. Avdyli që ishte i ftuar bashkë me deputetin e Vetëvendosjes, Fitim ...

Read More »

Serbia S’e Ndal Fushatën, Daçiq Falënderon Meksikën Për Mosnjohjen E Kosovës

 20,06, 2020 Ministri i Punëve të jashtme i Serbisë Ivica Daçiq ka falënderuar ambasadorin e Meksikës, Antonio Garsia Blanka për mos pranimin e pavarësisë së Kosovës, gjatë një takimi në Beograd, ku ambasadori meksikan bëri vizitën e tij të fundit ...

Read More »

New York Times: Me shtytjen për marrëveshje Kosovë-Serbi, SHBA’ja turbulloi marrëdhëniet me aleatët

June 20, 2020 Gazeta prestigjioze amerikane “New York Times”, në një artikull dedikuar ftesës që Shtetet e Bashkuara të Amerikës ua bënë Kosovës dhe Serbisë që më 27 qershor të takohen në Shtëpinë e Bardhë për dialogun mes dy shteteve, ...

Read More »

Lajmërohet gruaja e fortë shqiptare, Vjosa Osmani, Godet banditët e LDK-së: “Po përjashtohem e diferencohem sepse:…”

June 20, 2020 Vjosa Osmani argumenton dhe kritikon banditët e LDK-së: Po përjashtohem e diferencohem sepse: Thashë kurrë me të korruptuarit, dhe ashtu mbeti; Thashë do t’i sjellim Kosovës ndryshimin e jo mendësinë e vjetër në pushtet, dhe ashtu mbeti; ...

Read More »