Home / Lajme (page 3)

Lajme

Ndërtimi i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, dështimi apo krenaria e jonë!?

  Shkruan; Sulejman Krasniqi             Nga mesi i korrikut filloi ndërtimi i Xhamisë së Madhe ( ashtu po i thonë,  “Xhamia e Madhe” , edhepse Prishtina e ka një Xhami të Madhe). Më 22 korrik u mbajt një protestë kundër ndërtimit të Xhamisë. ...

Read More »

Pacolli: Na quajnë arrogant se po ua qesim në shesh të gjitha dështimet

Fitore Pacolli   Deputeti nga radhët VV-së, Gazmend Gjyshinca, u përplas me dy deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shalës dhe Arben Gashit Sipas Gashit, kanë qenë deputetët e VV-së ata që e kanë filluar gjuhën agresive në korridorin ...

Read More »

Abazi: Kjo qeveri u ngjan atyre të Beogradit!

Haki Abazi i Lëvizjes Vetëvendosje ka deklaruar se institucionet e vendit janë jolegjitime dhe antidemokratike e që ju ngjasojnë atyre që kanë qenë antishqiptare dhe të kontrolluara nga Beogradi, raporton Gazeta Express “Ka pasë qeveri të dhunshme ky vend, ka ...

Read More »

Fitore Pacolli: Na sulmuan në korridor deputetët e LDK-së!

E Martë, 28 Korrik 2020 Deputetja e Kuvendit të Kosovës,  pjesë e komisionit parlamentar për Punë të Jashtëm, Fitore Pacolli ka thënë se janë sulmuar në Kuvendin e Kosovës nga deputetët e LDK-së, Kujtim Shala e Arben Gashi. Ajo ka ...

Read More »

Asnje arme me te fuqishme Serbia dhe Greqia nuk kane pasur kunder neve Shqipetareve sesa perdorimin e islamizmit, permes hoxhallareve te saj serb, rus, bullgar!

Gjergj Zjarri Programet gjenocidale te bera kunder neve nga kisha ortodokse serbe, greke dhe ruse, te cilat qeverite shovene i zbatuan, permes hoxhallareve te tille! As dikur, kur s’kishim shtete, e per fat te keq as sot kur kemi dy ...

Read More »

Sulmohet Fizikishte nga Hajnat e Ldk Kujtim Shala dhe Arben Gashi

  Drin Berisha   Gazmend Gjyshinca me 28,07.2020 ne sallen e Kuvendit,Ky Djali i ri ne mosh por,Mendjen ja ka dhan Allahu inelegjencen e la Zvicren per te Ndihmu Kosoves dhe per ti larga hajnat e vjeter qe po vjedhin ...

Read More »

“Vendos Kosovën në hartë”/ BBC jehonë peticionit ndaj “Apple”: Dua Lipa ‘ndez’ rrjetet sociale me hartën e ‘Shqipërisë së Madhe’ 

Dua Lipa 21 Korrik, 2020BRITANI E MADHE- Çështja e zhdukjes së kufirit ndarës mes Kosovës dhe Serbisë në hartën e “Apple” që u përhap në rrjet sociale nga Dua Lipa, ka bërë që edhe prestigjiozja britanike BBC të shkruaj për reagimet  ...

Read More »

HOMAZH PËR MILITANITIN KOMUNIST GËZDAR SERJANI

Gjon Bruçi Këto ditë, u nda nga jeta shoku ynë i idealit, komunisti e propagandisti i Partisë Komuniste për Qarkun e Gjirokastrës, Gëzdar Serjani. Gëzdari u lind në një familje të madhe e fisnike të Lekdushit në rrethin e Tepelenës. ...

Read More »

Feja dhe politika !

Abdullah Begolli Kisha politike e milosheviqit te serbise dhe xhamia politike e erdoganit- janë me bërthamë kundërshqiptare! Nëse politika përzihet në fe, ajo edhe quhet politikë se ka qëllime politike, ndërsa; Feja që udhëhiqet nga politika, është as fe as ...

Read More »

Rita Ora bën thirrjen patriotike: Shqiptarë duhet të bëhemi bashkë, kjo e drejtë na takon

Revista Ora Thirrjes ndaj “Apple” për të shtuar Kosovën në hartë i është bashkuar së fundmi edhe këngëtarja e njohur me famë ndërkombëtare, Rita Ora. Ajo ka publikuar në llogarinë e saj në Instagram një foto të hartës dhe krah ...

Read More »