Home / Lajme (page 20)

Lajme

Albin Kurti: VV është dyfishuar, i mundim sikur të gjitha partitë të bëhen bashkë

 16, 08, 2020 Albin Kurti: VV është dyfishuar, i mundim sikur të gjitha partitë të bëhen bashkë Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë për Euronews Albania flet për zhvillimet më të fundit politike, që nga shkaku ...

Read More »

ish-Presidenti amerikan dhe miku i madh i Kosovës,Bill Clinton.

Kosova dhe Serbia nuk janë të përgatitura që në këtë kohë të bëjnë kompromise për arritjen e një marrëveshjeje në Shtëpinë e Bardhë. Duke komentuar takimin e paralajmëruar për 2 shtator në Shtëpinë e Bardhë mes delegacioneve të Kosovës dhe ...

Read More »

Tomë Gashi për Haradinajn: Një njeri që i dha mbi 8 mijë hektarë Malit të Zi s’mund të jetë President

15, 08,2020 I ftuar në emsionin “Pa maskë”, avokati Tomë Gashi ka komentuar edhe kandidaturën e Ramush Haradinajt për president të Kosovës. Sipas tij, Haradinaj ka bërë “një milion e një gabime” dhe kjo e bën të padenjë për postin ...

Read More »

Më 2 shtator në Shtëpinë e Bardhë për negociatat Kosovë – Serbi. 

      Më poshtë postimi i plotë i Kurtit:     “Rreth 80 ditë kanë ngelur deri te zgjedhjet e reja në ShBA ku Presidenti Donald Trump përballet me kandidatin demokrat Joe Biden. Fushata atje po intensifikohet ende pa filluar ...

Read More »

Kusari-Lila: o ISË ti je “xhelat“ i Kosovës

15,08. 2020 Kusari-Lila: o ISË ti je “xhelat“ i Kosovës Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka reaguar pas raportimeve që Kosova tashmë renditet në vendin e parë në botë sa u përket rasteve të vde kjeve nga COVID-19 për ...

Read More »

Televizioni publik gjerman: Në Kosovë koronavirusi ka dalë jashtë kontrolle – Çdo ditë ndodhin nga 12 vdekje

11:58, 12 Gusht 2020 Televizioni Publik gjerman “ZDF” ka raportuar për situatën me koronavirus në Kosovë. Sipas këtij raporrtimi situata me COVID ka dalë jashtë kontrollit. Mediumi gjerman në raportimin e tij thekson se nga afër 2 milionë banorë sa ...

Read More »

PËR POLITIKËN DHE HISTORINË

Abdulla Mehmeti Pse shqiptarët kanë prirje t’i festojnë apo zgjedhin ditëvdekjet dhe humbjet për nisma të reja? Lajmi nga mediet: “Lëvizja Vetëvendosje do të hapë zyrë në Maqedoninë e Veriut” (Portalb, 13 gusht 2020) Njoftimi zyrtar: “Sot, më 13 gusht, ...

Read More »

Haki Abazi për Presidentin Joe Biden…!

Haki Abazi Joe Biden përzgjedhë Kamila Harris si kandidate për zëvendës-presidente për zgjedhjet demokratike të nëntorit në SHBA. Në Kosovë shpallet kandidatura për president me më pak se 8% votues në disa zgjedhje dhe atë për të zëvendësuar një President ...

Read More »

Këto janë milionat e Haradinajt, shtëpitë luksoze, pension invalidor e tri paga të Anitës

12 GUSHT 2020 Ramush Haradinaj dhe Anita Haradinaj   Ai së fundit ka deklaruar pasurinë e tij kur ishte kryeministër vendi në vitin 2019. Ramush Haradinaj ka deklaruar tek pasuria e paluajtshme se posedon pasurinë në vlerën 944 mijë euro, ...

Read More »

Ministrja e Drejtësisë në Serbi: Nuk do të heqim kurrë dorë nga ndjekja e ish-ushtarëve të UÇK-së

Ministrja serbe e Drejtësisë beson se shteti i saj ka ofruar prova të “pamohueshme” në Tribunalin e Hagës dhe Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara kundër, siç shprehet ajo, “kriminelëve të luftës”. Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviç 11, ...

Read More »