Home / Lajme (page 2)

Lajme

Deputetja shqiptare në Zvicër: – Ndryshimi vjen me Vetëvendosjen

Shtator 10, 2019 Deputetja shqiptare në Kantonin e Cyrihut, Qendresa Sadriu, i ka kushtuar një shkrim të shkurtër zgjedhjeve nacionale që do të mbahen më 6 tetor. Me këtë rast Sadriu, theksoi se vota jonë është e lirë dhe përcaktuese ...

Read More »

Kurti e Konjufca në takim me përfaqësues të SPD’s dhe CDU’s gjermane

Shtator- 10, 20190 Së bashku me Glaukun dhe Mevlyden sot në Bundestagun gjerman takuam deputetët e SPD-së, Josip Juratovic dhe Stefan Schwartze, si dhe deputetin e partisë CDU Peter Weiß. Më pastaj, në Ministrinë e Punëve të Jashtme takuam znj. ...

Read More »

Uglanin ua dërgon Serbisë e Malit të Zi platformën për status special të Sanxhakut

10- 09, 2019 SDA e Sanxhakut u ka dërguar zyrtarëve të Serbisë, Malit të Zi dhe bashkësisë ndërkombëtare Platformën për zgjidhjen e statusit të Sanxhakut. Kështu ka njoftuar lideri i kësaj partie, Sulejman Uglanin, raporton B92. Ai, gjatë një konference ...

Read More »

Ja letra e Adem Grabovcit për Ramush Haradinaj: I përmend pasuritë dhe villat në Monte Karlo dhe Dubai

08/09/2019   Ish deputeti i Kosovës, Driton Tali ka publikuar një letër të Adem Grabovict i cili ia kishte shkruar kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, tash kryeministër Ramush Haradinaj. Në këtë letër të publikuar Grabovci ia përmend Haradinaj ...

Read More »

Llogari të fshehta bankare: Londra trondit pushtetarët e korruptuar shqiptarë! Bllokohen 100 milionë paund

20/08/2019  Aktualitet Londra ka nisur punën për të zbuluar paratë e fshehura aty nga pushtetarë të huaj të korruptuar. Mbretëria e Bashkuar po kthehet në një qendër për fshehjen e të ardhurave dhe për këtë arsye londinezët kanë shtuar lëvizjet ...

Read More »

VOTIMET – MËRGIMTARËT NË ZVICËR NË KËMBË/ Regjistrime masvie në Obersee-St.Gallen

Shtator 8, 2019 Sot shtabi zgjedhor i Lëvizjes VETËVENDOSJE, Pika Obersee-St.Gallen, Qendra në Zvicër, me disa aktivist i hapi dyert për bashkatdhetarët që të shfrytezojnë mundësinë, që të regjistrohen për të votuar në zgjedhjet e 6 Tetorit. Punë që do ...

Read More »

Kanceri i Kosoves dhe i shqiptarve.

Rexhep Kosova A votohen Hajnat e “shpisë” (t’shtetit), bre ?! Hapni sytë se kënd Po e votoni, o njerez se kanë me ju mallkuar fëmijët tuaj Nese i votoni këta hajna 20 vjeqar t’Kosovës !

Read More »

Kumanova, Maqedonia Ndryshe!

24 Janar 2017 · Nëse egziston një njeri, i cili gjatë gjithë jetës së tij kishte aktivitete multidimensional, të gjithë drejtuar në avancimin e arsimit shqip në Kumanovë dhe rrethinë, të karakterizuar me suksese, është Etem Xheladini Për disa, personalitet ...

Read More »

Kurti: Sëmundja është PDK-ja, ilaçi është Vetëvendosja

05/09/2019   Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se nuk ka kuptim Qeveria dy vjeçare. Prandaj oferta e tij drejt LDK-së ka qenë që të bëhen bashkë për së paku dy mandate. “Meqë prioritet është luftimi i korrupsionit, dhe ...

Read More »

Sveçla: Nuk ka asnjë kandidat më popullor se Albin Kurti në garën për kryeministër

Shtatorë- 4, 2019 Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh ish deputet i kësaj partie, Xhelal Sveçla, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se në LDK ka pasur shumë figura që kanë kundërshtuar koalicionin me ...

Read More »