Home / Lajme (page 118)

Lajme

PËRSE BREZI IM E DESHTI ENVER HOXHËN?!

(Letër miqve të mi në Shqipërinë e “brendshme”) Me miqtë e mi në Shqipërinë e brendshme, siç e quan shkrimtari ynë, Dritëro Agolli, me të cilët na përputhet mendimi, ndodhin edhe keqkuptime. Kjo, për shkak të pikëpamjeve në raport me ...

Read More »

NATO dhe UÇK si dy duar që lanin njëra-tjetrën

Prej kur opozita politike në Kosovë filloi t’i kundërshtoi marrëveshjet antikombëtare të Qeverisë Mustafa-Thaçi, janë hedhur në sulm masiv kundër opozitës të gjitha mediat me zë, figure e shkrim. Ky sulm mediatik është shumëfishuar edhe më shumë kur shoqëria civile ...

Read More »

AMBASADORI I AMERIKËS GREG DELAWIE DUHET TË LARGOHET NGA KOSOVA!

(Unë autori i këtij reagimi, jam veprimtar i VV dega jashtë vendit, jam nënshkrues i këtij peticioni) REAGIM [web url=http://megapress.info/nis-peticioni-per-largimin-e-ambasadorit-amerikan-nga-kosova/]http://megapress.info/nis-peticioni-per-largimin-e-ambasadorit-amerikan-nga-kosova/[/web] -Ka kohë që ky ambasador fanatik me qëndrime të njëanshme, thellësisht anti-shqiptare me ide pro-serbe, nuk po zbaton politikë diplomaci ...

Read More »

JEHONA E GREVËS SË MINATORËVE

Beqir Elshani Ishte dimri i vitit më të tmerrshëm në historinë kombëtare të Kosovës – muaji shkurt i vitit 1989. Ndonëse muaji quhej shkurt, megjithatë në kujtesën shqiptare ka mbetur si muaj më i gjatë se viti. Minatorët shqiptarë bënin ...

Read More »