Home / Lajme (page 11)

Lajme

Albin Kurti prinë ndaj Vjosa Osmanit në sondazhet e mediave

Gara në këto sondazhe është zhvilluar mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit. /Huazuar nga Kosova Post/  30 August, 2019 në Kryesore, Lajme Që nga dita kur janë shpallur zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe janë bërë publike kandidaturat për kryeministër, shumica e mediave kanë publikuar ...

Read More »

Zyrtari i lartë i ministrisë thotë se u shkarkua nga puna pasi që aderoi në Vetëvendosje

  Gazeta Express 27 Gusht 2019 Flamur Maloku, kritik letrar e ligjëruesi në Universin e Gjilanit po pretendon se u shkarkua nga Ministria e Kulturës, për shkak se u antarësua në Vetëvendosje, raporton Express.Përmes një shkrimi në Facebook, Maloku ka ...

Read More »

VV ja jep vulën, s’ka koalicion: Çkapjen e shtetit nga “klani pronto” s’mundet me udhëheqë LDK’ja

27/08/2019 Mbas shumë takimeve e përpjekjeve për koalicion të mundshëm mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, kjo e fundit ia dha vulën kësaj çashtje. Postimi i plotë nga Arbërie Nagavci (VV): Lëvizja VETËVENDOSJE! me vite është angazhuar që ...

Read More »

Albini për Kryeministër.

  “Unë me profesion jam inxhinier i elektroteknikës dhe jam adhurues i matematikës, filozofisë, i artit, i kulturës edhe kam shumë preokupime. Por fati im pashkëputshëm është i lidhur me Lëvizjen Vetëvendosje. Unë Lëvizjen Vetëvendosje e përjetoj si parim e ...

Read More »

AUSTRI/ Mërgimtarët të mobilizuar për të ndëshkuar pushtetin e korruptuar në Kosovë – “ASNJË CENT PËR KOSOVËN PA LVV NË PUSHTET”

Gusht 25, 2019 Edhe mërgimtarët e Austrise kane filluar fushaten mobilizuese „ASNJË CENT PËR KOSOVËN PA LVV NË PUSHTET“ Z. Fitim Veliu, afarist ne Vjenë, ka votuar çdo herë për “Lëvizjen Vetëvendosje” dhe sipas tij vota asnjëherë nuk ka shkuar ...

Read More »

Mërgimtarët e Danimarkës kanë filluar poashtu fushatën mobilizuese „ASNJË CENT PËR KOSOVËN NËSE TË KORRUPTUARIT VIJNË NË PUSHTET

Gusht 26, 2019 Mërgimtarët e Danimarkës kanë filluar poashtu fushaten mobilizuese „ASNJË CENT PËR KOSOVËN NËSE TĒ KORRUPTUARIT VIJNË NË PUSHTET“ Z.Selami Thaqi me qëndrim ne Holbaeg dhe z.Sadik Bojaxhiu me qëndrim në Odense, Danimarke, kanë të njëtin qëndrim: Nuk e ...

Read More »

Konjufca i jep afat LDK’së: Ju presim vetëm deri me këtë datë

 19-08- 20190 Nënkryetari i Vetëvendsojes, Glauk Konjufca i ftuar në emisionin DPT te Fidani të Televizionit 7, ka thënë se LDK’në e presim vetëm deri me datën 23 gusht, eventualisht 2-3 ditë pas asaj date. “Pas 23 gushtit ne nuk ...

Read More »

Haxhiu: Koalicioni mes AAK dhe këtyre të Shpendit, më në fund i zhveshi komplet

  Gushtë- 19, 20190 Koalicioni mes AAK dhe këtyre të Shpendit, më në fund i zhveshi komplet. Ky koalicion, konfirmon konstatimin e ripërsëritur disa herë nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, se në fakt ata kanë qenë vazhdimisht në pushtet. Ata i kanë ...

Read More »

50 shqiptarët më të famshëm në botë

Gusht 17, 2019 Shqiptarët jo rrallë herë e kanë treguar veten të sukseshëm në fusha të ndryshme, si në art, shkencë e në sport. Në vijim, lista e 50-të shqiptarëve më të sukseshëm në botë. Nënë Tereza– Jo vetëm që ...

Read More »