Home / Lajme

Lajme

Eksperti amerikan reagon ashpër ndaj Hotit: Ndrysho vendimin për Liqenin e Trumpit ose jep dorëheqje

25 SHTATOR 2020 Alon Ben Meir Eksperti amerikan për Ballkanin, njëherit profesor, Alon Ben Meir, ka komentuar propozimin për ndryshimin e emërtimit të Liqenit të Ujmani në Liqenin e Presidentit Tumpit. Alon Ben Meir, këtë reagim e bëri pasi që ...

Read More »

TENTIMI I BARAZIMIT TË SHQIPTARËVE TË VIKTIMIZUAR ME KRIMINELËT ÇETNIK – FASHISTË SERBË – ËSHTË EDHE NJË KRIM SHTESË NDAJ TYRE!

Shkruan: Sejdi VESELI Deklarimi i Presidentit të SHBA-ve, vendit të cilin për nga simpatia, ne shqiptarët e radhisim menjëherë pas Atëmëmëdheut tonë të vetëm, Shqipërisë Natyrale, më shtyri të mendoj dhe të arrijë në këto përfundime: 1. Se Presidenti aktual ...

Read More »

KURTI: PËR MUA, GRENELLI ËSHTË I AMERIKËS, POR AMERIKA NUK ËSHTË GRENELL

22,09,  2020 Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pyetur në DESKU të KTV-së rreth akuzave që i janë bërë për anti-amerikanizëm. Ka thënë se për të, i dërguari i posaçëm i administratës Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ...

Read More »

Pas nenshkrimit te Marreveshjes ne Vashington me shtetin serb,mbetet qe pikat e marreveshjes gradualisht te realizohen ne jete

Muhamet Kelmendi 21 Shtator 2020 Ketej eshte vizita aktualene e z. Grenell ne Kosove. Nga marreveshja shihet se Kosova dhe shteti kriminal serb nuk kane kapacitetete per te realizuar marreveshjen. Nuk kane gjithashtu as mjete. Liqeni i Ujmanit ka kaluar ne ...

Read More »

Doris Pack kritike ndaj Thaçit për dekorimin e Grenellit, e quan një show përrallor të trishtuar

22, 09, 2020 Deputetja gjermane, Doris Pack ka qenë kritike ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçi për dekorimin me Medalje Presidenciale të Meritave të dërguarin special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Pack e ka cilësuar një shfaqje të trishtuar të ...

Read More »

Kosova e korruptoi edhe Gjykatën Speciale.

Kimete Berisha 22 Shtator 2020   Gjykata Speciale sot është turpi i botës. Është ‘varri i hapur’ për dëshmitarët. AKI dhe Policia e Kosovës nuk janë në gjendje ta gjejnë ‘postierin’ që rregullisht dhe me paralajmërim çon pako me ‘ndihma’ te ...

Read More »

Mosreagimi i 2 Akademive, detyron LVV-në të reagoj ndaj deklaratës shkurtëpamëse të Trump: Nuk po vendoset paqja mes Kosovës e Serbisë por po zgjatet konflikti i ngrirë 

Për shkak të mosreagimit të pashpjegueshëm të dy Akademive dhe intelektualëve shqiptar, LVV sot u detyrua të reagoj ndaj deklaratës shkurtëpamëse e jo historike të z. Trump, shkruan e pavarura MekuliPress.com  Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për medie ka reaguar ...

Read More »

Reagon avokati Gazmend Halilaj: Mos u lavdëroni me aksionin në Karaçevë, 40% e grupit kriminal na dolën Policë të Kosovës, ja detajet

19 ,09,  2020 Gazmend Halilaj Avokati nga Drenasi, Gazmend Halilaj, ka reaguar për aksionin e Policisë së Kosovës, që zhvilloi natën e kaluar në Karaçevë. Pas këtij aksioni u arrestuan dhjetëra policë të Kosovës. E kjo ka bërë që avokati ...

Read More »

Ish-ambasadori amerikan në Kosovë: Hyseni intervenoi natën te unë që ta bind Thaçin të mos dalë nga koalicioni!

Diplomati amerikan tani i pensionuar, Christopher Dell i cili ka shërbyer si ambasador në Kosovë gjatë viteve 2009-2012 në një intervistë për Oral History Kosova ka treguar për përplasjet e politikanëve në Kosovë sa ai ishte në shërbim. Dell ka ...

Read More »

Lëvizja VETËVENDOSJE! Pafytyrësia e Presidentit

Sot, Zyra e Presidentit ka lëshuar një komunikatë për media ku e ka cilësuar si të rrezikshme dhe të dëmshme idenë e diskutimit për ”Zajednicën” nga Avdullah Hoti në Bruksel. Në këtë komunikatë kërkohet që Kuvendi ta ndalojë kryeministrin që ...

Read More »