Home / Intervista

Intervista

INTERVISTË/ Sadri Ramabaja: Kjo është e vërteta ime ndaj “Syrit të Popullit”!

Aktiv

12/09/2020 Almakos ka realizuar një intervistë me profesorin Sadri Ramabaja, i cili ka folur për sfidat në jetën e tij, gjendjen aktuale politike në Kosovë, por edhe çështje të tjera të rëndësishme. Më poshtë e gjeni intervistën e plotë: ALMAKOS: Profesor ...

Read More »

Myslim Pashaj: Për detin, mund të shkojmë në luftë me Greqinë.

18, 08,  2020 Myslim Pashaj: Draftmarrëveshje e re për detin me Greqinë, grupi negociator të mos heshtë,  institucionet shqiptare të mbajnë përgjegjësi Intervistoi: Eneida Jaçaj Myslim Pashaj, koloneli që denoncoi i pari marrëveshjen famëkeqe për detin me Greqinë, flet për ...

Read More »

INTERVISTË ME ADEM DEMAÇI, NJERIU I PARË POLITIK I UÇK-së KA QENË E DOMOSDOSHME TË KOMBINOHET FORCA DHE POLITIKA

Sejdi Gega *E shtuar nga unë (Sejdi Gega): Me 12 gusht 1998, Me ftesën e udhëheqjes së UÇK-së në Tiranë u arrit marrëveshja gojore që Adem Demaçi të merrte përsipër udhëheqjen politike të UÇK-së dhe të përfitonte mundësinë për krijimin ...

Read More »

Intervistë me veprimtarin nga Struga, Lebit Murtishi

  Intervistë me veprimtarin nga Struga, Lebit Murtishi June 23, 2020 Portali Autokton, ka realizuar një intervistë me veprimtarin Lebit Murtishi.Ai në këtë intervistë flet për shumë çështje që e preokuptojnë atë në lidhje me zhvillimet në trojet shqiptare. Cila ...

Read More »

FSHEHIN DHE REDAKTOJNË BIOGRAFINË, Dritëro Agolli: Ju tregoj ata që janë lëpirë nga komunizmi dhe…

June 14, 2020 Dritero Agolli portrete, Tirane Albania Shkrimtari i ndjerë Dritëro Agolli, dhjetë vite pas shembjes së regjimit diktatorial, ka dhënë një intervistë në shtypin e kohës ku ka hedhur dritë mbi një sërë pikëpyetjesh që shqiptarët vijojnë të ...

Read More »

Ekskluzive/ Intervistë me Prof. Servet Pëllumbin: Mbi dështimin e kapitalizmit, manipulimin masiv dhe populizmin që po gërryen standardet morale

Qershor-2, 2020   Profesor Servet Pëllumbi, ish-Kryetar i Kuvendit të Shqipërisë dhe një nga figurat emblematike të së majtës shqiptare, thyen heshtjen! Para disa ditësh piva një kafe me Prof. Pëllumbin dhe i mbusha mendjen për këtë intervistë ekskluzive në ...

Read More »

Kryeziu: 100 ditëshi i Qeverisë Kurti më i suksesshmi në histori të Kosovës, dialogu Kosovë – Serbi duhet të vazhdoj me vija të kuqe

NGA ALBULENË MUJI MË 30 MAJ 2020  Zëvendësministri i Integrimeve Evropiane, Taulant Kryeziu dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti Intervistë me Taulant Kryeziun   Zëvendësministri i Integrimeve Evropiane, Taulant Kryeziu në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, ka folur ...

Read More »

Heidegger: Veç një Zot mund t‘na shpëtojë

May 27, 2020 Më 23 shtator të vitit 1966, Rudolf Austein dhe Georg Wolff nga gazeta “Der Spiegel”, realizuan një intervistë me filozofin e shquar gjerman, Martin Heidegger. Me këtë rast, Heidegger insistoi që kjo intervistë të mos publikohej në ...

Read More »

Befason Florian Marku: Truprojat e McGregor janë shqiptarë

May 21, 2020 “Luftëtari” shqiptar që garon në kategorinë MMA (Artet Marciale të Kombinuara),Florian Marku, ishte një nga të ftuarit e emisionit “FanZone”, ku tha se dyshon që ka kaluar Koronavirusin, ndërsa zbuloi edhe planet për të ardhmen dhe kontaktet ...

Read More »

Pro serbi Baton Haxhiu zbulon marrëveshjen me Serbinë, për ndarjen e Kosovës, thotë profesori i njohur

Matrapazi shqipfolës Baton Haxhiu e din se me marrëveshje ka amnisti gjenerale nga të dyja anët, dhe se nuk do të ketë as reparacione të dëmeve nga lufta. Kuptohet se veç është përcaktuar që Veriu të kalon në anën serbe ...

Read More »