Home / Histori (page 20)

Histori

NE JEMI ASTRIT DEHARI

  Nga Elvis HOXHA Më falni për këtë tekst miqtë e mi aktivistë të Lëvizjes VV. Ndoshta veshëve finë, atyre civilë, do t’u duket patetikë. Por, janë pikërisht këta veshë jopolitikë që janë mësuar ta dëgjojnë cinizmin pa dhimbje. Kjo ...

Read More »

(Vet)Vrasja që ka tronditur Kosovën

Mjekësia ligjore dhe Prokuroria e Kosovës ka nisur hetimet për të sqaruar vdekjen e dyshimtë Sekretarit Organizativ të Vetëvendosjes, Astrit Dehari. Dehari, që po mbahej në paraburgim në Prizren, ka ndërruar jetë në pasditen e sotme në rrethana ende të ...

Read More »