Home / Lajme / Blendi Fevziu, avokati i frustruar i Vuçiçit, i Serbisë dhe i krimeve serbe ndaj shqiptarëve

Blendi Fevziu, avokati i frustruar i Vuçiçit, i Serbisë dhe i krimeve serbe ndaj shqiptarëve

Nuk ia ndin, me qetësinë më të madhe i barazon të vërtetat dhe viktimat me xhelatin.

Blend beteri që ladron rrugëve me gaçica të kuqe, hajni i gazetarisë, që e shetit botën me b.th.n e shitur, flet për viktimat shqiptare të Kosovës e për Batajnicën si për një thes me kastraveca.

Vrasja e fëmijëve shqiptarë në Batajnicë, i dukej gjë ‘normale’, i relaksuar dhe me nënqeshje e kapërcen këtë temë që për të (si për serbët) është ‘e vërtetë relative’…pis i flliqtë, pa kurrëfarë emocioni.

Kurrë s’e kam kuptuar këtë dashni të sëmurë të gazetarëve shqiptarë të Shqipërisë për serbët. I qeshte fytyra Blendit sa herë e përmendi Millosheviqin! Pse ndodh kjo, çfarë lezeti i ka lënë kasapi këtij manjaku!

Përndryshe, mbas 20-të vitesh, Albin Kurti-avokat i viktimave dhe i shqiptarëve të vuajtur.

About admin

x

Check Also

Prof. Farudin Hoxha: Si i ndërtoi Shqipëria 650 diga në të gjithë vendin dikur

INTERVISTA/ Akademiku Farudin Hoxha, parashtron rrezikun që mund të vijë nga amortizimi ...